Вихід Леоніда Кучми з Тристоронньої контактної групи по Донбасу якнайкраще ілюструє аргумент, що Мінський процес мертвий. Таку заяву зробив Тараас Березовець, український політтехнолог, журналіст, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу «Berta Communications»

Як би ми не ставилися до ролі Кучми у історичному контексті, його участь в переговорах в столиці Білорусі об'єктивно було в інтересах України.  В силу свого минулого і ставлення з боку росіян Кучмі вдавалося згладити багато гострих кутів, які були під силу тільки йому.  Крім того, попри всю свою одіозність Кучма завжди мав політичне чуття.  Якщо такий старий лис як він, вирішив порвати з Мінським процесом, значить, все зайшло в остаточний глухий кут.

Правда в тому, що і сам Путін втратив керування над процесом і не знає як вийти з ситуації, що склалася.  Точкою неповернення стала призначення псевдовибори в фейковий республіках ЛДНР на 11 листопада.  Кремль пішов на цей крок не від хорошого життя.  У Путіна дуже коротка стратегія, він серйозно обмежений в маневрі і за часом, і ресурсно через посилення тиску на нього зовні і всередині країни.

Тому головні зусилля Путін зараз кидає на внутріукраїнському фронті, домагаючись загострення напередодні виборів президента.  Призначення псевдовибори в ЛДНР – це відчайдушна спроба домогтися ескалації всередині України і одночасно шантаж Заходу, який стосується можливого офіційного визнання ЛНР і ДНР і навіть включення до складу РФ.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня


На мій погляд, поки це лише елементи шантажу.  І піти на визнання їх незалежності за прикладом Абхазії та Південної Осетії Кремль не готовий.  Він реально піде на цей крок тільки в разі провалу прокремлівського кандидата на виборах президента України.

Повторюся, довгою стратегії у Путіна сьогодні просто немає.  Він грає коротку гру на українських виборах "пан або пропав".  Поразка не залишить Путіну іншого вибору, окрім ескалації, в тому числі військової.