Днями Віктор Медведчук виступив із пропозицією про створення в складі України автономного регіону Донбас зі своїм парламентом і урядом. 

Мовляв, Конституція не забороняє автономії, отже, можемо і в рамках унітарної держави створити таку адміністративно-територіальну одиницю.

У цій пропозиції немає нічого оригінального. Медведчук просто в черговий раз озвучив позицію Кремля, який вже не перший рік намагається впихнути в Україну свої маріонеткові квазіреспублікіпод видом такої автономії. Путін в своїх інтерв'ю раніше вже говорив, що Донбас має стати українською Чечнею. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Ось за таку «чеченізацію» Донбасу і топить тепер його український кум, про це заявив відомий блогер Денис Казанский.

Зрозуміло, що це ніяк не відповідає національним інтересам України. Але Медведчук зі своєю партією і не розраховує на тих, кому дорогі ці інтереси. Він звертається швидше до антиукраїнськоналаштованих громадян – сепаратистам, федералістам, любителям русского мира, Новоросії та ЛДНР. Мовляв, плювати нам на інтереси України, головне – щоб «російський Донбас» отримав своє.

Але проблема в тому, що запропонований Медведчуком план найбільш згубний як раз для жителів Донбасу, тому що ставить хрест на перспективах регіону і прирікає його на згасання і вимирання. 

Легалізація ЛДНР в будь-якому вигляді остаточно законсервує регіон в статусі злиднів, депресивної резервації, куди ніколи не прийдуть інвестиції, де ніхто не побудує нові сучасні підприємства, звідки і далі буде виїжджати населення.

Уявімо, що в ОРДЛО дійсно створили парламент і уряд. Хто туди потрапить? Варіантів небагато – або представники нинішньої «влади» – всі ці Губарєва, Пушилін Денис Володимирович, Пасічники та інша накип, що розорила і після погрому все, що тільки можна. Або представники старих еліт – Королівські, Курченко, Клюєви. А швидше за все – і ті, і інші.

Чи полегшить життя простим громадянам така автономія? Чи зробить ще один парламент і ще один уряд їх життя кращим? Ні. Тільки збільшить витрати на бюрократію. Автономія не потрібна пенсіонерам, шахтарям і студентам. 

Потрібна вона тільки кримінальним кланам, які мріють безроздільно правити в злиденному бантустані з покірним і мовчазним населенням. Ті, кому дійсно дороги Донбас і Україна, не можуть погодитися з такою долею.

Єдиний шанс регіону на відновлення, і оптимальний шлях до виходу з глухого кута – повернення в єдину Україну, без всяких особливих статусів, «парламентів» і «урядів». 

Мирне існування в єдиній країні в числі інших, рівних за статусом областей. Тільки так можна повернути Донбас до нормального, мирного життя. В іншому випадку він перетвориться в феодальний наділ медведчуків і вічно гнійну рану, – підсумував він.