Президент України Володимир Зеленський заявив, що президент РФ Володимир Путін може визнати так звані Донецьку і Луганську “народні республіки”.За його словами, таким чином, Росія підвищує ставки.

Про це він заявив у інтерв’ю РБК-Україна.

“Так, я вважаю, що підвищуються ставки. Росія висуває партнерам умови з приводу України і НАТО. А ті якось з ним ведуть переговори, сподіваюся, відстоюючи наші інтереси. Думаю, люди підвищують ставки. Але визнання т.зв. “ЛДНР” – це односторонній вихід з “Мінська”, – заявив Зеленський.

Він підкреслив, що в такому кроці Кремля немає нічого новаторського.

“Це дуже схоже на Придністров’я. У цьому я не побачив від РФ ніякого новаторського ходу. Або вони підвищують ставки, або хочуть вже закрити цей кейс, мовляв, ну не вийшло, буває”, – заявив президент.

Нагадаємо, напередодні Державна дума Російської Федерації звернулася до президента Володимира Путіна з проханням про визнання “ЛДНР”.

В Офісі президента вважають, що таким чином Росія руйнує мінські угоди.

«Очевидно, що це демонстративне рішення, яке наочно підтверджує те, що було відомо давно: саме російська сторона робить усе, щоб зруйнувати «Мінські документи» і відповідний переговорний процес», – зазначив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у коментарі Уніан.

На думку Подоляка, проголосувати за таке рішення в Держдумі – це «зняти маску і дійсно підтвердити, що російська сторона відповідальна за відсутність прогресу у переговорному процесі».

Україна, у свою чергу, звернулася до Радбезу ООН для обговорення постанови про можливе визнання Росією “Л/ДНР”.

“Україна офіційно звернулася до Ради Безпеки ООН з ініціативою обговорити постанову Держдуми РФ щодо визнання т.зв. „ЛДНР“, яка підриває Мінські домовленості та процес мирного врегулювання. Закликаємо розглянути це на засіданні щодо імплементації Мінських домовленостей 17 лютого”, — повідомив міністр закордонних справ України Кулеба.

“Хочу ще раз нагадати незмінну позицію України: у разі ухвалення рішення про визнання “ЛДНР”, Росія де-факто і де-юре вийде з мінських домовленостей з усіма супутніми наслідками”, – сказав Кулеба.