Лідер "Океану Ельзи" планував виступити в стінах юридичної академії. У Харкові в односторонньому порядку скасували зустріч популярного співака Святослава Вакарчука з юристами міста, котра запланована на 29 жовтня. Про це на власній сторінці в соцмережі Facebook повідомив сам Вакарчук.

Він розмістив відео звернення, в котрому пояснює, що керівництво Харківської національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого раптово відмовилося від раніше погодженої зустрічі Вакарчука з представниками юридичної спільноти міста та всіма зацікавленими харків’янами. "Хто в Харкові, зверніть увагу, яка цікава історія починається: університет погодив проведення в себе заходу, є документ про оренду підписаний ними і після публічного анонсу заходу вчора, сьогодні "раптом" відмовляється проводити зустріч у своїх стінах… Телефонне право, кажете, більше не діє? Ну-ну", – супроводив запис автор.

 

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона


На відео він говорить про те, що темою розмови мала стати стаття про верховенство права та судову реформу. Вакарчук показав проект договору з ректором вишу, в котрому йдеться про згоду фактично стати співорганізатором заходу. "Сьогодні ми отримали відмову в наданні приміщення. Відмова звучала так: в силу об’єктивних причин не можемо надати вам приміщення", – сказав музикант. Йому це нагадало радянські часи та попередні часи Незалежності, коли все робилося по указці згори. "Особливо дивно чути це від юристів, в яких усе чітко та аргументовано, та від представників університетів – незалежних і вільних осередків наукової думки", – каже Вакарчук.

"Таке враження, що хтось десь там сказав: неможна – на всякий випадок. І всі сказали: так і зробимо", – зізнався він. Вакарчук висловив жаль через те, що таке можливо в Україні, де так багато говориться про прозорість і чесність. "Зустріч усе одно відбудеться. Ми просто перенесли її в інше місце. Вона відбудеться за будь-якої політичної погоди", – запевнив він.