Кандидат у президенти Володимир Зеленський оприлюднив результат аналізу, згідно з яким нaркотичних речовин у його організмі немає, повідомляє УП.

При цьому спершу він оприлюднив у Facebook аркуш, на якому датою здачі аналізу значиться 2 квітня, а за 15 хвилин – із датою 5 квітня.

У проміжку між цими діями кореспондент “Української правди” звернулася до речника штабу кандидата Дмитра Разумкова, він порадив звернутися у прес-службу – а там не відповіли.

УП зберегла документи, оприлюднені на Facebook-сторінці Зеленського в обох варіантах.

У висновку нaркотик-скринінгу сказано: “У досліджуваній пробі периферичної крові нaркотичні речовини не виявлено. Підтверджено повторним дослідженням”.

Крім дати, в результатах аналізів усе збігається.

Перший оприлюднений варіант було надруковано о 14:24 п’ятниці, а другий – о 16:56.  

Також у пості міститься лист від “Eurolab” про те, що біологічні зразки Зеленського паралельно передали до іспанської клініки HM Hospitales.

В історії редагувань можна побачити, що в своєму пості Зеленський змінив одну фотографію.

У прес-службі Зеленського заявили, що дата 2 квітня є помилкою, яку допустили в лабораторії «Євролаб». Речниця команди кандидата зазначила, що спочатку вони отримали документ із вказаною датою 2 квітня, а потім — правильний, де 5 квітня.

У «Євролаб» заявили, що саме через їхню помилку в результатах аналізу була вказана невірна дата. Клініка вибачилася перед Зеленським.

Сам Зеленський каже, що з датою аналізів “стався казус“. Він перепостив запис, додавши:

“У нашій історії з аналізами стався казус”.

В “Євролабі” кажуть, що після забору крові пробірка надходить до відділу пробопідготовки та сортування матеріалу, де працівником реєструється дата отримання матеріалу.

“Працівник відділу помилково замість цифри 5 натиснула 2. Просимо врахувати хвилювання співробітника”, – кажуть у клініці.

Нагадаємо, вранці 5 квітня Зеленський здав кров у “Євролабі”, а Порошенко – кров, сечу й волосся у медпункті НСК “Олімпійський”.

Експрес-тест не показав психоактивних речовин в організмі Порошенка, ґрунтовний тест на нaркотики можуть робити до 2 тижнів. Аналіз на алкоголь дав негативний результат.

Речник штабу Порошенка Олег Медведєв заявив, що Зеленський не належним чином здав аналізи на алкоголь і нaркотики – і мав би здати на тест і волосся, адже воно зберігає сліди нaркотичних речовин близько 90 днів.