Заява керівника Офісу президента Андрія Богдана про можливий референдум про визнання російської мови в якості регіональної на Донбасі є його особистою думкою.

Про це в ефірі програми Свобода слова на каналі ICTV заявив соратник Богдана, представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

"Це однозначно, мені здається, потрібно трактувати як особисту позицію Богдана, оскільки вона не зовсім корелюється з тим, що заявлено в програмі нашої партії", – сказав він.

"Оскільки для нас визначальним є положення статті 10 Конституції України, відповідно до якої єдиною державною мовою України є українська мова", – заявив Стефанчук.

Також,  Руслан Стефанчук заявив, що якісною відмінною рисою членів партії "Слуга народу" є намір виділити свій час, знання і досвід, щоб спробувати змінити Україну. Таку думку він висловив в ефірі програми на телеканалі ICTV.

"Що має відрізняти політика від інших людей? Спочатку я думав, що це відповідальність. Але крім відповідальності ми забуваємо ще про одну категорію – категорія якості й ефективності. І повірте мені, якби сьогодні в Україні було вибудовано рівень Сінгапуру, я думаю, що партія "Слуга народу" ніколи не з’явилася б і не вела за собою молодих, прогресивних людей, які не хочуть більше марнувати свій час, тому що живуть один раз. Ми хочемо виділити найбільш цінне, що є у людині – свій час, знання і досвід, щоб спробувати змінити нашу країну разом", – заявив Стефанчук.

І це, на його думку, є відмінною рисою "Слуги народу" від інших партій.

"Тому що є щире бажання запровадити таку якість у політиці, як ефективність. І ми дуже сподіваємося, що зробимо це разом", – додав представник президента в парламенті.

Окрім того, Стефанчук уважає, що депутатську недоторканність у парламенті потрібно замінити на індемнітет. 

"Я думаю, що в новій Раді .. ми від імунітету перейдемо до функціонального індемнітету. Тобто це буде зняття депутатської недоторканності, окрім тих питань, які є в інших країнах. Що, звичайно, депутата не можуть посадити за його висловлювання. За все інше – будь ласка. Якщо тебе зловили на місці злочину – питань немає", – сказав він.

За словами Стефанчука, відповідні зміни до Конституції України можуть тривати щонайменше рік.