В Україні неможливо достовірно підрахувати точну кількість заражених коронавірусом (COVID -19) через те, що люди самі не звертаються по допомогу до лікарів.

Про це в ефірі “112 Україна” розповіла провідна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська. Також вона зазначила, що статистика страждає через зайвий бюрократизм.

“Неможливо порахувати статистику, тому що в Україні все розбалансовано за ці роки. Статистика Національної служби здоров’я, на мою думку, відрізнятиметься від статистики МОЗ. А в МОЗ буде інша, ніж у регіонах, тому що все це зібрати дуже складно. В Україні досі не враховуються випадки з ПЛР негативними”, – пояснила медикиня.

Також вона розповіла, чому в Україні зменшується кількість хворих, яких госпіталізують.

“Водночас із середини грудня в клініках знижується кількість хворих, що надходять. Це пов’язано з тим, що величезна кількість людей не звертаються по жодну медичну допомогу навіть якщо у них респіраторне захворювання або підозра на коронавірус. Наприклад, у Франції з тієї ж причини від статистики вислизає до 30% заражених. Друга причина – багато хто лікує вдома навіть важкі випадки захворювання”, – підкреслила Голубовська.

Нагадаємо, лікарка Ольга Голубовська заявила, що не бачить ніякого локдауну, і закликала посилити обмеження.

Також вона попередила, що після свят в Україні очікується новий сплеск COVID-19.