У понеділок, 14 вересня, президент України Володимир Зеленський зібрав міністрів, щоб обговорити ситуацію з коронавірусом в Україні. Окрему увагу він приділив питанню забезпечення шкіл необхідними засобами індивідуального захисту.

Український глава обурився тим, що в регіонах є гроші, які можуть бути витрачені, але Кабмін для цього повинен запропонувати законодавчі зміни, що до сих пір не зробив.

Зеленський висварив прем’єр-міністра Дениса Шмигаля за те, що він не зробив все необхідне для того, щоб школи були забезпечені засобами індивідуального захисту. Він нагадав, що сьогодні це надзвичайно важливо для збереження здоров’я і життя вчителів та дітей. Про це повідомляє прес-служба ОПУ.

“Ми вже говорили з вами про те, що в деяких школах не вистачає масок. Ви сказали, що гроші в регіонах є, але для їх використання Кабінет Міністрів запропонувати законодавчі зміни. Знаю, що на місцях є понад три мільярди гривень, які можна витратити. Ви зробили все необхідне, щоб забезпечити наші школи засобами індивідуального захисту? Це дуже важливо сьогодні “, — звернувся Зеленський до Шмигаля. І як пишуть джерела наближені до ОПУ Зеленський кричав так, що аж стіни здригались.

Глава уряду в свою чергу відзвітував, що уряд вже запропонував парламенту проголосувати за законопроєкт №3991, який вносить зміни до бюджету, і, серед іншого, дозволяє використовувати кошти місцевих бюджетів на закупівлю засобів індивідуального захисту. Також Шмигаль доповів, що з початку навчального року 501 клас знаходиться на самоізоляції, а 37 закладів середньої освіти перейшли на дистанційне навчання.

“За минулу добу захворіли 40 учнів і 32 вчителя, а з початку нового навчального року лабораторно підтверджено 273 випадки коронавірусної хвороби серед учнів і 296 — серед вчителів”, — повідомив Шмигаль.

Також на нараді з міністрами президент підняли питання збільшення кількості тестувань на COVID-19. Глава МОЗ Максим Степанов відзвітував, що на минулому тижні було збільшено кількість тестів на 7,5 тисяч і досягло 154 тисяч.

Однак кількість госпіталізованих, за його словами, зросла незначно — на 100 осіб. Міністр охорони здоров’я також повідомив, що група вчених об’їздила регіони і провела аналіз дотримання алгоритмів дій при виявленні коронавірусної інфекції.

Важливо відзначити, що Україна йде не за кращим сценарієм пандемії і навантаження на медсистему країни колосально зростає щодня, що може привести до колапсу і тому, що скоро вже не буде вистачати лікарів для лікування хворих. Про це раніше українців попереджав глава МОЗ Максим Степанов, який закликав громадян дотримуватися правил карантину, носити захисні маски і дотримуватися дистанції з оточуючими.

Відмітимо, кількість хворих на коронавірус в Україні безперервно росте — в понеділок, 14 вересня, зафіксували 2462 нових випадків зараження. Загальна кількість хворих COVID-19 налічує вже 156 797 осіб, з них 3211 осіб померли через ускладнення, спровокованих коронавірусною хворобою.