Екс-посол США в Україні Стівен Пайфер в інтерв'ю розповів, як нового президента України Володимира Зеленського сприймає американський істеблішмент.

«Америка дуже здивована, як швидко Зеленський перетворився з актора на лідера політичного життя», — розповів Пайфер.

Він зазначив, що для більшості американців Зеленський залишається загадкою.

«Люди намагаються зрозуміти, чого від нього чекати в плані зовнішньої політики, внутрішньої політики, боротьби з корупцією», — пояснив екс-посол США.

Водночас додамо, що він був незадоволений нещодавньою ситуацією з послом США в Україні.

"Зараз час для США розбудовувати контакти з новим президентом Зеленським, а, натомість, США відкликали посла, – нарікає дослідник інституту Брукінза.

Окрім того, Стівен Пайфер пояснив, коли, на його думку, президенту України Володимиру Зеленському варто зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним для прямих переговорів.

«Якщо Путін усвідомлює, що Росії потрібна нова політика щодо Донбасу, то тоді, можливо, і варто зустрітися для прямих переговорів. Зрештою, саме від Путіна в першу чергу залежить доля Донбасу», — заявив він, відповідаючи на питання, чи треба Зеленському зустрічатися з Путіним один на один.

Водночас Пайфер висловив думку, що «краще поки що обійтися нормандським форматом», оскільки Україні вигідно мати поруч під час переговорів представників Франції та Німеччини.

«Від Мінських домовленостей теж не варто відмовлятися, адже саме на них засновані санкції Євросоюзу щодо Росії. Якщо ви відмовитеся від Мінська, на якій підставі ЄС буде продовжувати свої санкції?» — додав екс-посол США в Україні.

Нагадаємо, Володимир Зеленський ще до свого обрання неодноразово заявляв, що готовий вести переговори з президентом Росії Володимиром Путіним.

Однак, наразі він і його команда активно працюють над перезапуском ефективних перемовин саме у Мінському форматі.

"Ми будемо діяти в будь-якому випадку в "нормандському форматі", будемо продовжувати Мінський процес, будемо його перезавантажувати. Я думаю, що у нас будуть кадрові заміни, в будь-якому випадку ми будемо продовжувати саме мінський напрямок і йти до кінця заради того, щоб припинити вогонь", – говорив раніше український президент. 

Як відомо, зовсім недавно Президент Володимир Зеленський повернув Леоніда Кучму до складу Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Однією із перших пропозицій ТКГ, стало обговорення зняття економічної блокади з окупованих територій Донецької та Луганської областей.