У середу, 25 листопада, глава МОЗ Максим Степанов заявив, що при введенні жорстких обмежень будуть враховувати епідеміологічну ситуацію і стан економіки. Влада буде змушена ввести посилений карантин в разі значного погіршення епідеміологічної ситуації з коронавірусом.

Про це він повідомляє в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Міністр зазначив, що для поліпшення ситуації з Covid-19 треба розірвати ланцюг передачі хвороби.

“Тоді ми можемо відчути той ефект, який в принципі відчули європейські країни, які вводили такі обмеження. Це я кажу з чисто медичної точки зору”, – сказав Степанов.

Але, за його словами, потрібно обов’язково враховувати стан економіки, яка може постраждати при введенні повного локдауну.

“Є й інша сторона – це економіка нашої країни. Це дуже важливо. І коли ми пропонуємо повний жорсткий карантин, то відразу є розрахунки Міністерства фінансів, чи можемо ми це витримати, або не можемо. Ми завжди виходимо з цих двох речей і намагаємося шукати баланс. Але зрозуміло, що можуть бути такі обставини, що ми повинні будемо це ввести чисто з точки зору збереження нашого життя. Якщо ми говоримо про повний жорсткий карантин, він стосуватиметься всіх без винятку, як це було навесні “, – заявив Степанов.

Нагадаємо, 17 листопада Рада зобов’язала уряд попереджати про введення карантину в тиждень.

17 листопада Верховна Рада не підтримала скасування карантину вихідного дня.

В Україні з 14 листопада ввели «карантин вихідного дня», обмеження будуть діяти на вихідних до кінця листопада. Введення карантину вихідного дня викликало обурення і протести підприємців, окремі компанії вже анонсували масові звільнення. Карантин вихідного дня відмовилися вводити у Львові, Тернополі, Чернігові, Черкасах, Краматорську та ряді інших міст.

23 листопада президент Володимир Зеленський під час наради у своєму офісі заявив, що «карантин вихідного дня» ефективний і допомагає стримувати поширення коронавірусу.

У Кабміні очікують аналіз впливу минулих вихідних на захворюваність коронавірусною інфекцією Covid-19 і поки не обговорюють продовження «карантину вихідного дня».