Делегація рф при ООН виступила з ініціативою провести в закритому режимі голосування на Генеральній Асамблеї резолюції, ініційованої США й Албанією, щодо засудження фіктивних референдумів та незаконного рішення рф щодо «анексії» частини українських територій. Про це йдеться в повідомленні агентства АР.

«росія закликала провести наступного тижня таємне голосування резолюції, підтриманої Заходом», – зазначається в повідомленні.

При цьому зауважується, що таким чином рф, «вочевидь, сподівається отримати більше голосів на підтримку з-поміж 193 країн Генеральної Асамблеї», якщо їхні голоси не будуть публічними. В свою чергу, постійна представниця Великої Британії в ООН Барбара Вудворд виступила проти пропозиції російської сторони організувати таємне голосування за резолюцію із засудженням псевдореферендумів на окупованих територіях України в Генеральній Асамблеї. Пише на Reuters.

Очікується, що у вівторок-середу Генасамблея ООН має проголосувати за проєкт резолюції, яка засуджує “незаконні так звані референдуми” і “спробу незаконної анексії” Росії. У ній також підтверджуються суверенітет, незалежність, єдність і територіальну цілісність України. У листі до держав-членів ООН на початку цього тижня посол Росії в ООН Василь Небензя лобіював таємне голосування, стверджуючи, що через тиск Заходу деяким країнами може бути важко висловити свою позицію публічно.

У відповідь посол Британії в ООН Барбара Вудворд заявила: правила Генеральної Асамблеї чітко визначають, що таємне голосування “суперечило б прецеденту, що склався протягом десятиліть, і підірвало б практику найбільш представницького дорадчого органу в світі”. Своєю чергою Небензя запропонував винести на окреме публічне голосування Генасамблеї те, чи проводити таємне голосування за резолюцію із засудженням “референдумів”.

Нагадаємо, 30 вересня Росія як постійний член Ради Безпеки ООН наклала вето на резолюцію із засудженням псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України і вимогою виведення російських військ.

Чотири країни -Китай, Індія, Габон і Бразилія – під час голосування утрималися, решта 10 членів Ради Безпеки підтримали резолюцію, підготовлену Сполученими Штатами та Албанією. Для ухвалення резолюції було б достатньо мінімум дев’яти голосів членів Радбезу без вето постійних членів.

У документі засуджується “організація Росією незаконних так званих референдумів у регіонах у межах міжнародно визнаних кордонів України”, які “не мають жодної юридичної сили”. Також у резолюції міститься заклик до Росії “негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

Під час обговорення постійний представник РФ в ООН Васілій Нєбєнзя звинуватив США в “непристойності”: мовляв, винесення на голосування резолюції із засудженням дії постійного члена Радбезу порушує усталену практику й провокує Москву на застосування права вето. У відповідь постпред США при ООН Лінда Томас-Ґрінфілд заявила, що резолюція буде винесена на голосування в Генеральній Асамблеї, де відсутнє право вето, щоб засвідчити, що світ “все ще на боці суверенітету й захисту територіальної цілісності”.