Мобілізованим чоловікам з окупованого Донбасу дають 2-3 доби на збори і в бій. Втрати в “ЛДНР” досягають вже 17 тисяч осіб.

Про це розповів Радник глави офісу Президента Олексій Арестович та зазначив, що потрапивши на фронт, вони часто не знають своїх сусідів праворуч або ліворуч і при цьому стріляють.

“Згідно з деякими даними, які раніше озвучувались, 17 тисяч людей загинули. Це ті, кого змогли забрати з поля бою, адже далеко не всіх ще забирають”, – зазначив Олексій Арестович.

Радник пояснив це тим, що мобілізованим практично не надають медичну допомогу. Їх просто кидають на місці, і вони гинуть від поранень.

“Українців кидають на українців. Змушують проріджувати один одного, зберігаючи свої війська. При цьому зовсім не шкодуючи і не враховуючи нічого”, – додав радник глави офісу Президента.

Згідно з інформацією, на окупованих територіях Донбасу зараз готуються до другої хвилі мобілізації.

“Всіх, хто залишився, будуть ловити і тягнути – це страшна трагедія. Не стріляти не можемо, адже вони військовослужбовці армії-ворога з автоматами в руках йдуть на нас”, – пояснив Олексій Арестович.

Він розповів, що мобілізовані не можуть здатися в полон або відкосити. Адже їх ставлять у дуже жорсткі умови – розстрілюють.

Нагадаємо, раніше жінки приходили з пікетами до військкоматів. За їхніми словами, їхніх чоловіків “мобілізували” в якості резервістів, а потім відправили на війну і кинули на поле бою без прикриття.

Мобілізовані з так званої «Донецької народної республіки» окупанти шукають правозахисні організації, щоби втекти з війни.

Вони порівнюють свою службу в російській армії з рабством, називають це порушенням прав людини і готові до дезертирства.

Про це в Telegram повідомляє СБУ, у розпорядженні якої є запис телефонної розмови загарбників.

«Хоч кудись звернеться, ну, не знаю, з прав людини, зрештою. Е-моє, я що, у полоні якомусь чи в рабстві? Я не зрозумію ось це», — розповідає мобілізований мешканець так званої ДНР своїй дружині.

Він просить її шукати, до кого можна звернутися по допомогу, бо сам розгублений.

«У Росію не поскаржиться, тому що це Росія змусила, Пушилін не поскаржиться, тому що він нас подарував чи продав Росії, Україні – я буду зрадником», – каже окупант.

У свою чергу в СБУ підказали для загарбників, які хочуть залишитися живими.

«Телефонуйте за номером 2402 і здавайтеся в полон. Ця «гаряча лінія» спеціально створена для таких випадків. Допоможуть вам. Працює як для російських, так і українських номерів», — закликали у відомстві.

Нагадаємо, на окупованих росіянами територіях Донеччини та Луганщини продовжується примусова мобілізація мешканців: закликають навіть працівників критичної інфраструктури.

Про це повідомляє співголова ГІ “Права Справа” Дмитро Снєгирьов.

Наразі окупований Донецьк залишився без води через примусову мобілізацію фахівців. Відновити роботу мереж немає кому, оскільки всіх працівників водоканалу примусово “мобілізували” до лав окупаційних військ.

За інформацією з місця подій, головний інженер міськводоканалу, який хоч якось міг вирішити проблему, мобілізований. Окрім нього, 35 спеціалістів водоканалу також на фронті. Проблема з водою залишається не вирішеною.

Аналогічна ситуація з електриками, яких також “мобілізували”, а обладнання насосної станції було “розкрадено”.

Додамо, росіяни, для того щоб відновити свої втрати на фронті, тепер поповнюють армію навіть людьми з інвалідністю з окупованих територій.

Про це розповів сам полонений окупант, якого «мобілізувала» в ОРДЛО, передає пресслужба СБУ.

За словами полоненого, росіяни зганяють до своїх лав всіх, кого вдалося спіймати. Наприклад, він через нещасний випадок у дитинстві втратив одне око. Але це не допомогло йому уникнути примусової мобілізації.

«Мобілізовані»  навіть не проходили медичну комісію.

«Тому коли їхній полк ущент розбили українські захисники на Донбасі, окупанти прийняли правильне рішення: склали зброю і здалися в полон. Це єдиний спосіб для них вціліти», – додали в СБУ.