Грушевського та Банкову “візьмуть в облогу” після 14 жовтня.
Поки “Слуги народу” зайняті кадровими перестановками – опозиція готує спробу політичної реінкарнації. Адже багатьом значно зручніше, коли замість монобільшості – стара добра коаліція, зшита з різних фракцій і груп впливу. Бажання повернутися в цю реальність настільки вирує в парламенті, що вже почали домовлятися.
Про це повідомив Богдан Амінов. Далі оригінал тексту:
Наприкінці вересня навіть була спроба влаштувати демарш, поки “слуги” в Трускавці – ЄС, Батьківщина, Голос та ОПЗЖ хотіли припинити участь у парламентському житті на знак протесту. Мета одна – перевибори. Та в останній момент усе зірвалося.
З моїм співрозмовником ми зустрілися в кафе на вулиці Грушевського.
– До президентства тут іноді пив каву Володимир Олександрович, – почало розмову наше джерело.
Тут нині панує абсолютно звична атмосфера: в Маріїнському парку всі лавочки зайняті місцевою інтелігенцією доволі похилого віку, помічники і помічники помічників народних обранців стоять у черзі за кавою, а на площі Конституції чутні крики чоловіка-пенсіонера з плакатом з дивовижними вимогами до депутатів. Таких ще називають “міський божевільний” – абсолютно буденне явище для сесійного тижня парламенту. Як не дивно, саме таких хлопців зараз і не вистачає опозиції. Наш співрозмовник, близький до організаторів усіх політичних протестів у Києві, а особливо – в урядовому кварталі, це підтверджує.
Як працюють на протестах
Насправді “ринок протестів” в столиці дуже тісний. Таким специфічним бізнесом займаються лише кілька груп. Тільки їм до снаги зібрати й організувати сотню-дві, а іноді й кілька тисяч “професійних активістів” за певну плату.
– У Києві можна вивести не більше 5-6 тисяч осіб, – кажуть нам. Це той максимум, який можна мобілізувати в столиці. Якщо потрібно більше – доведеться звозити регіони.
Скільки можна заробити
Розцінки теж різні. Все залежить від поставлених завдань на мітингу і статусу (пенсіонер, студент, підприємець тощо). За постояти й послухати палкі промови політиків на барикадах дадуть близько 300-500 гривень. Робота займає три години. Сама оплата фактично погодинна, та іноді можуть попросити затриматися. А натомість – обіцяють покликати на добре оплачувані подальші заходи.
Коли день Х
Точка відліку осінніх протестів – 14 жовтня. Цього дня відразу кілька свят – Покрова, День українського козацтва, День УПА і День українського добровольця.
“До Покрови нічого не буде, а вже після 14 числа почнуться каруселі. У кожної з партій своя повістка на мітингах”, – розповіло джерело.
Мітинги щотижня аж до грудня. Основний удар – на пленарні дні, коли депутати ходять на роботу. Стіл замовлень на масовку переповнений. Серед клієнтів – опозиційні фракції в парламенті.
“Ідеї для мітингів будуть найрізноманітніші – так звані “стовбнякові теми”, але вся історія протестів буде зводитися до одного гасла – про необхідність дострокових парламентських виборів”, – уточнив наш співрозмовник.
Серед ймовірних тем для мітингів в урядовому кварталі – мир на Донбасі, тарифи на комунальні послуги, продаж землі, влада проти патріотів, офшори президента тощо.
Локації: площа Конституції перед Верховною Радою, Кабінет міністрів, Офіс президента.
ХТО ЗАМОВНИК БАНКЕТУ
Наше джерело називає партії “Європейська солідарність” та “Опозиційна платформа – За життя”, а також “Національний корпус”. Це ті сили, які будуть активно мітингувати в зимово-осінній політичний сезон.
Гасла і прапори різні, але мета спільна – дострокові вибори. Тим паче, що бюджети вже виділені і завдання поставлені.
“Хочуть не лише киян виводити, а й везти партійний актив з регіонів. Це потенційно збільшить кількість протестувальників до 10-15 тисяч осіб“, – розповіли нам.
Мобілізувати регіони намагаються відразу кілька сил. Наприклад, партія Євгенія Мураєва “Наші” зараз їздить областями з проєктом “Наша земля”. Є інформація, що і в “ОПЗЖ” хочуть зробити десятки вояжів у різні українські міста після 14 жовтня.