Державний секретар США Майкл Помпео у розмові з президентом Володимиром Зеленським висловив занепокоєння щодо можливості продажу компанії «Мотор Січ».

Про це повідомляє пресслужба Держдепу.

«Держсекретар Помпео висловив стурбованість США з приводу згубних інвестицій Китаю в Україну, включаючи зусилля Пекіна щодо придбання виробника двигунів «Мотор Січ», — зазначається у повідомленні.

Важливо відзначити, що Вашингтон не вперше виступає проти купівлі Китаєм підприємства “Мотор Січ”. Ще в минулому році Джон Болтон, який займав тоді пост радника президента США з національної безпеки, прагнув не допустити продаж українського моторобудівного заводу китайській компанії. На думку американської влади, успішна операція дозволить Китаю отримати доступ до важливих технологій в сфері оборони.

Ще 6 серпня президент Володимир Зеленський доручив прем’єру Денису Шмигалю, Службі безпеки України та Раді нацбезпеки й оборони захистити стратегічні підприємства, окремо згадавши про запорізький завод «Мотор Січ».

Президент вимагав унеможливити необґрунтоване відчуження майна стратегічних підприємств, а також оцінити, як вплинуть на економічну безпеку України продаж або приватизація корпоративних прав у статутному капіталі таких підприємств.

При цьому українські експерти переконані, що інвестиційні наміри китайської компанії Skyrizon і DCH Group є унікальною можливістю для Зеленського покласти край геополітичному протистоянню Китаю і США навколо долі “Мотор Січ” і вивести підприємство на надпотужний світовий ринок авіаційної індустрії.

Нагадаємо, ПАТ “Мотор Січ” є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки. Крім цього, цей завод також займається виробництвом промислових газотурбінних установок.

Чотири роки тому завод купили китайські інвестори, пов’язані зі Skyrizon, і вклали в розвиток виробництва понад $ 100 млн.