Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок та міністерка оборони Крістіне Ламбрехт вимагають від міністра фінансів Крістіана Лінднера значно більше коштів на наступний рік для надання військової підтримки Україні. 

Про це міністерки заявили у листі. 

Бербок і Ламбрехт вважають, що на спеціальний фонд для допомоги зброєю Україні потрібно закласти 2,2 мільярда євро. Таке фінансування, на їхню думку, могло б “конкретно і зримо взяти на себе відповідальність, яку очікують від нас наші міжнародні партнери”. 

Посадовиці критикують той факт, що у 2022 році уряд фінансував прямі поставки озброєнь з оборонної промисловості в Україну або так званий “круговий обмін” з спеціального фонду. За словами Бербок і Ламбрехт, цей фонд “виявився центральним фінансовим інструментом” для допомоги озброєнням. Наприклад, Берлін оплачував танки, які Чехія або Греція отримували на заміну старих систем, які вони постачали Україні. 

За їх словами, раніше запланований бюджет скорочує простір для маневру “до мінімуму, який більше не є політично виправданим”. Замість запланованих 697 мільйонів євро Лінднер повинен, таким чином, планувати на добрі півтора мільярда євро більше.  

Бербок і Ламбрехт стверджують, що “здатність Берліна діяти у зовнішній та безпековій політиці та його міжнародна репутація” залежать від того, наскільки добре обладнаний спеціальний фонд. 2022 рік показав, що для підтримки України в розвитку “надскладних військових можливостей” необхідна “максимальна гнучкість”.  

Поки що федеральний уряд довів, що він може бути швидким та ефективним. Для підтримання цього темпу, за словами міністрів, терміново потрібна допомога.