Стратегія Угорщини! Що відомо: вигідно дружити з агресором. Роблять неправильний вибір — ще поплатяться | Корупція Інфо

Стратегія Угорщини! Що відомо: вигідно дружити з агресором. Роблять неправильний вибір — ще поплатяться

Коли говорити з угорцями, з угорськими експертами – як з провладними, так і з незалежними, які ще є, хоча, як правило, живуть не в Угорщині, – то вони переконують, що насправді Орбан втілює стратегію, притаманну будь-якій малій державі: дружити з усіма.

Про це в ексклюзивному блозі для сайту 24 каналу розповів експерт та аналітик Сергій Герасимчук.

Чому Кремль – в пріоритеті

Входити до всіх об’єднань, яких тільки можна, аби всюди відстоювати інтереси малої держави, бо така держава може виживати тільки за рахунок балансу.

Зараз ми бачимо певний зсув у поглядах Орбана. Останнім часом дружба з Путіним почала переважати дружбу з Шольцом та Макроном. Причина тому проста – Москва виставляє менше політичних вимог. Кремль влаштовує Угорщина такою, як вона є.

Дружба не на завжди

Чи вони великі друзі назавжди? Навряд чи. Орбан, як і Лукашенко, опортуніст. Угорці його називають політичною твариною. Він дуже чітко орієнтується у ситуації. Коли буде видно, що Путін завалюється, усі медіа скажуть, що їхній прем’єр передбачив це ще давним-давно і просто вів таку мудру політику, щоб дочекатися моменту путінського падіння і скористатися з результатів.

На цьому етапі Орбану вигідно дружити з Путіним. Якщо він обірве всі контакти з Росією і допустить прокурорів до розслідування зв’язків з “Росатомом” та “Газпромом”, його може чекати доля болгарського експрем’єра, який зараз уже під слідством за корупцію, румунських політиків, котрі теж підслідні чи взагалі у в’язниці.

Нагадаємо, у 2018 році вибори в парламент Угорщини завершилися перемогою блоку Віктора Орбана. Тоді прем’єр вдало скористався наслідками міграційної кризи в ЄС, накачав угорське суспільство мігрантофобією та на цій хвилі отримав рівно 2/3 голосів у парламенті, 133 зі 199 мандатів. Варто наголосити, що це було третє скликання поспіль, коли Орбан зайшов до парламенту з конституційною більшістю. Угорці до цього навіть звикли.

У 2022 році здавалося, що ситуація змінилася. Опозиція об’єдналася проти багаторічного прем’єра. Угорські аналітики погоджувалися, що він майже напевно переможе, але втратить конституційну більшість. Можливо навіть, що увійде до парламенту з перевагою лише у кілька місць.

Проте Орбан не просто переміг, а й збільшив результат. Це означає, що його нова передвиборча стратегія довела ефективність – і напевно отримає розвиток. От тільки є велика проблема: її частиною уперше стали відверто антиукраїнські наративи.








Статті по темі