У Серебрянському лісництві біля Кремінної російські окупанти застосовують артилерію, міномети, танки та іноді авіацію: літаки, рідше – гелікоптери. Також ворог використав баражуючі боєприпаси “Ланцет”. 

 
Про це 24 Каналу розповів офіцер Національної гвардії України Олександр Дорошенко.  
 
Він зазначив, що позиції їхнього підрозділу розташовані за 100 метрів від росіян, на відстані стрілкового бою. 

“Сьогодні вони застосували баражуючі снаряди “Ланцет”. Коли вони приземлилися на наші позиції, хлопці підійшли до них, то вони здетонували. Починають застосовувати такі види озброєння”, – сказав він. 

Офіцер Нацгвардії підкреслив, що кілька днів тому поблизу села Діброва у загарбників щось палало. Він припустив, що українська артилерія влучила у склад та штаб ворога. 

Олександр Дорошенко зауважив, що останні два місяці служить у підрозділі аеророзвідки. За його словами, у лісі є своя специфіка. 

Окупанти декілька тижнів тому випалювали лісові квартали. Вони 6 днів поспіль кидали касетні снаряди, які підпалювали ліс, він вигорав. Хоч і хвойний ліс, але все одно коли він вигоряє, у ворога є змога побачити, де наші позиції, – пояснив військовий. 

Він розповів, що ліс від півдня Кремінної замінований, там є сотні мін з боку окупантів та 4 ешелонованих ліній оборони. Також цей бік прикритий танками. 

В свою чергу командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що українські військові не лише обороняються, але й контратакують. За його словами, ситуація на Східному напрямку ускладнюється, але на окремих ділянках фронту є просування Сил оборони України. 
 

Генерал-полковник Сирський відзначив роботу підрозділу 92 окремої механізованої бригади. За його словами, підрозділ не лише відбив атаку ворога на Сватівському напрямку, але й успішно контратакував і на його “плечах” просунувся вперед на 400 метрів. 
 
Також Сирський заявив про успішні дії військовослужбовців 80 окремої десантно-штурмової бригади. Бійці крок за кроком грамотними тактичними діями звільнили значну ділянку території в районі Іванівського лісу. 
 
Командувач Сухопутних військ ЗСУ наголосив, що результатом успіху наших військ є ретельне планування і кропітка підготовка військовослужбовців для їх практичного виконання. 

Відтак, нашим захисникам вдається успішно виконувати бойові завдання, попри кількісну перевагу противника. 

Сирський особисто побував на передовій, щоб оцінити ситуацію. Ворог посилив свої угруповання штурмовими загонами “Шторм Z”, які складаються з в’язнів, підготовлених для штурмових дій в спеціальних таборах. 

Після цього противник перейшов до ведення наступальних дій в районах Максютівка, Новоселівське, Куземівка, Макіївка, Белогорівка, Спірне. 

Ворог намагається прорвати оборону наших військ і розвинути наступ. Бої в цих районах тривають майже цілодобово. 

“Робота безпосередньо в районах бойових дій має на меті оперативне вирішення проблемних питань на місці. Це дає можливість володіти реальною обстановкою на місцях, а не за рапортами чи доповідями. Під час живого спілкування з командирами підрозділів ми розробили та реалізуємо нові підходи і бачення найскорішого досягнення успіху на окремих ділянках фронту”, – сказав Сирський. 

Також він раніше прокоментував ситуацію на Бахмутському напрямку. 

 “Ситуація на Бахмутському напрямку змінилася. Спостерігається значне зменшення будь-яких активних дій ворога при збільшенні кількості обстрілів з важкого озброєння, в основному з артилерії та мінометів. На перший погляд здається, що ворог відмовився від продовження наступальних дій на цьому напрямку, але це враження не відповідає дійсності.  

Тимчасово відбулася зміна формату операції, що повʼязане з виведенням підрозділів “Вагнера” та заміною їх на армійські та десантні частини. Тому нинішня ситуація може справляти враження затишшя. Але, нажаль, це лише тимчасове затишшя”, – зазначив Сирський.