Сьогодні о 23.59 закінчується термін народного ультиматуму, оголошеного Світланою Тихановською Олександру Лукашенко. І в Мінську проходить черговий марш протесту.

Телеграм канал Нехта Пише:

Понад 100 тисяч людей зібралися сьогодні біля Стели в Мінську. Зараз колона протестуючих рухається по проспекту Машерова в сторону Богдановича.
Передайте тим, хто ще йде до Стели, щоб йшли по Немизі в сторону Богдановича / Білої Вежі назустріч колоні!

У Мінську протестувальники підійшли впритул до оточення карателів на мосту через Свіслоч. Повідомляється про сутички, чутні вибухи і постріли. Тихарям, які працюють в натовпі надійшов наказ «Вийти з натовпу. Зараз будемо працювати ».

Обережно, можливі провокації.

Також, На Орловській від вибухів у будинках вибило вікна. Повідомляється як мінімум про декілька постраждалих.

На Нововіленській граната вибухнула прямо під ногами дівчини. Вона так і залишилася стояти в диму, потім сяк-так, кульгаючи, побігла з натовпом.

По людях відкрили вогонь гумовими кулями. Як мінімум одній людині пробило живіт.

Телеграм канал Типова Білорусь пише:

Гранати кидали прям під ноги втікаючим людям!

Все це – режим Лукашенка у всій красі. Спустили ланцюгових псів.

Крім цього, стало відомо, що не менше 4 неповнолітніх у віці від 14 до 17 років були затримані під час маршу в Гродно.

Про це розповіла одна з дівчаток, яку відпустили, коли за нею приїхали батьки. Вона повідомила, що її жорстоко затримали. Її схопили за шию і поклали обличчям на асфальт. За її словами, затримано більше 100 осіб, пише радіо Свобода.

Інший затриманий встиг подзвонити своїй дружині і сказав, що більше 100 затриманих знаходяться в черзі Ленінського РВВС Гродно. Їхні телефони конфісковані.

Відзначимо, Держави ЄС готові перерахувати мільярди доларів на підтримку майбутніх реформ в Білорусії в разі зміни влади в республіці.

Про це заявила під час прямого Ютуб-ефіру колишній кандидат в президенти Білорусії від опозиції Світлана Тихановська.

“Розмова йде про мільярди доларів. Багато приватних компаній готові надати план інвестицій майбутньої Білорусі “, – сказала вона, підкресливши, що боротьбу жителів країни” за нову Білорусь “підтримує більшість країн Європи.

Тихановська нагадала, що 50 країн ввели санкції по відношенню до чинного президента Олександра Лукашенка і “тих, хто винен у побитті учасників протесту і фальсифікації на виборах”.

Серед держав, які підготували проект допомоги Білорусії, лідер опозиції особливо відзначила Польщу, Румунію та Литву.

Вона додала, що в даний час Європа виділяє фінансові кошти “на підтримку політв’язнів, правозахисних організацій, адвокатів”. За словами Тихановської, завдяки європейській допомозі “білоруські журналісти та ЗМІ отримають можливість продовжувати роботу, отримають допомогу на обладнання і техніку”.

“Дуже велика робота ведеться по профспілкам … Ми домовляємося про створення проекту з підтримки народного самоврядування», – підсумувала Світлана Тихановська.

Сьогодні, 25 жовтня, закінчується термін ультиматуму, висунутого білоруською опозицією правлячому режиму Лукашенка.

Серед вимог опозиціонерів – відставка Олександра Лукашенка з поста президента країни, оголошення нових президентських виборів, звільнення політв’язнів і припинення політичних репресій проти учасників протесту.

У разі відмови виконати вимоги ультиматуму, опозиція організовує загальний страйк, почне блокувати дороги і оголосить торговий бойкот державним магазинам.