Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська через ситуацію в Білорусі виступила зі зверненням в Раді безпеки ООН. Трансляцію виступу кандидатки в президенти вів телеканал “Теперішній час”.

 

“Протести почалися після цинічних спроб пана Лукашенка вкрасти голоси людей. Тому вимоги нації прості: негайне припинення насильства, негайне звільнення всіх політв’язнів і вільні, справедливі вибори. Є тільки одна перешкода – Лукашенко”, – заявила Тихановська.

Вона додала, що Лукашенко “вчепився за владу” і відмовляється слухати свій народ і представників влади. За словами Тіхановском, “білоруси прокинулися і точка неповернення пройдена”.

“Нам потрібна допомога ООН, щоб зупинити подальше порушення прав людини і неповага до людини. Ми просимо ООН засудити використання сили з боку білоруської Служби безпеки проти учасників протесту. Ми закликаємо до того, щоб спеціальна сесія ООН обговорила права людини в Білорусі. Ми просимо у ООН послати моніторингову місію в Білорусь, щоб стежити за ситуацією. Ми також вимагаємо, щоб спеціальний доповідач по Білорусі зміг в’їхати в країну”, – заявила Тихановська.

Вона також висловила вимогу звільнити всіх політв’язнів, і припинити залякувати опозиціонерів.

“Співпраця з режимом Лукашенка в цей момент означає підтримку порушень і подальше порушення прав людини. Я закликаю міжнародну спільноту використовувати всі механізми припинити такі порушення. Включаючи введення санкцій проти тих людей, які скоюють злочини проти людства. Також я хочу підкреслити, що Лукашенко більше не представляє Білорусь”, – додала Тихановська.

Вона заявила про готовність до діалогу з усіма країнами, які поважають суверенітет і територіальну цілісність Білорусі.

В свою чергу:

Міністр оборони Білорусі генерал-майор Віктор Хренін, раніше допускав відкриття вогню військовими по протестуючих, звинуватив керівництво Польщі, Литви, Чехії та України в «підігріванні деструктивних сил» в РБ.

Як повідомляють в білоруському Міноборони, про це Хренін заявив в Москві під час спільного засідання міністрів оборони держав-учасниць СНД, держав-членів Шанхайської організації співпраці і держав-членів Організації Договору про колективну безпеку.

«Різні деструктивні сили, що підігріваються керівництвом таких держав як Польща, Литва, Чехія і Україна, вдавалася до спроб неконституційної зміни влади», – стверджують в білоруському оборонному відомстві та дякують «військово-політичне керівництво Росії і Китаю» за «допомогу Республіці Білорусь в непростий для неї ча ».

Публіцист Ігор Драко в свою чергу заявив що у Лукашенка не залишилося підтримки:

Драко зазначає, що вчителі в своїй масі не хочуть «рвати горло і сорочку» за Лукашенко і його владу, а виступати з відкритим протестом не готові – бояться звільнень.

«Але, як я вже зазначив, надмірний тиск на вчителів з боку влади може викликати зворотний ефект:” Мало того, що люди нас фальсифікаторами вважають, а тут ще ви нас душите, так ми краще покаємося і будемо разом з народом “. А якщо повстануть вчителя, то вже ніякий ОМОН Лукашенко не допоможе, впаде останній бастіон “народної підтримки”. Тому не думаю, що «вчительські чистки» стануть реальністю», – підсумував він.