З сьогоднішнього дня, 1 березня, в Україні починається виплата монетизованих субсидій готівкою. Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив ще в лютому. Так, скасовується поняття "обов'язковий платіж" за послуги ЖКГ. Тепер українські сім'ї отримуватимуть субсидію в грошовій формі і оплачувати повні суми в рахунках за "комуналку".

Українські пенсіонери отримають монетизовану субсидію разом з пенсією. За розрахунками уряду, пенсіонери становлять близько 70% всіх одержувачів субсидій. Кошти надходитимуть на пенсійні картки, видаватися готівкою на пошті або за допомогою адресної доставки листоношею. У Пенсійному фонді запевняють, що будуть готові здійснювати виплати вже з 4 березня.

Тим же, хто отримує субсидію, але не отримує пенсію, доведеться звернутися за грошима в Ощадбанк з паспортом та ідентифікаційним кодом. Виплати цій категорії субсидіантів почнуться з 12 березня. При цьому Ощадбанк ввів попередню реєстрацію.

При цьому оплата комунальних платежів після 20 березня не буде впливати на квітневу субсидію. Але якщо станом на травень у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на сезон 2019-2020 не призначать.

А у травні одержувачі субсидії повинні будуть подати заяву та декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматично перепризначать субсидії тільки тим, хто вперше звернувся за допомогою в 2019 році.