Кабінет міністрів роз'яснив, як монетизувати пільги та субсидії.

По-перше, усім отримувачам пільг і субсидій обов'язково потрібно у травні переподати документи. Новий рахунок в Ощадбанку відкривати не потрібно. Після опрацювання заяви про монетизацію його відкриють автоматично.

"Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть онлайн-платіжку субсидіанта. Банк, згідно з наданою інформацією, перераховуватиме їм субсидію. Про це та про те, скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням", – роз'яснили в уряді.

Суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії після закінчення опалювального сезону – у червні. Тоді їх можна буде забрати готівкою.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також, варто зазначити, що в Україні оновили форми заяви та декларації для призначення субсидії. Тепер у заяві передбачена можливість отримання житлової субсидії на відшкодування витрат за установку, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води і теплової енергії. Також субсидію можна буде оформити на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.