Українці йдуть на будь-які хитрощі, щоб оформити собі пільги на оплату комунальних послуг, адже тарифи є непосильними для багатьох

У минулому році понад 1 мільйон сімей отримували завищену субсидію на послуги житлово-комунальних господарств.Про це повідомили в Мінсоцполітики.

За словами представника відомства Віталія Музиченко, були випадки, коли громадяни України отримували субсидію на оплату комуналки в конкретній квартирі, а після – здавали її в оренду вже з оформленою пільгою.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Як уточнив Музиченко, таких «винахідників» – близько одного мільйона. А всього в країні виявилося приблизно півтора мільйона нечесних субсидіантів. В основному це сім’ї, де люди абсолютно працездатного віку вказують, що їх дохід – менше прожиткового мінімуму або відсутній взагалі.

Виявити підвищену кількість одержувачів соцдопомоги допоміг Єдиний державний реєстр, який заробив в травні 2018 го.

У минулому опалювальному сезоні субсидії отримували близько 6,9 млн домогосподарств. Це – максимум за останні роки, заявили в уряді.

Відзначимо, що з бюджету України повинні виділити близько 55,1 мільярда гривень на субвенції місцевим бюджетам.

У 2019 монетизація субсидій буде трьохетапною. До того ж, почати цей процес повинні вже з січня 2019 року.

«Перший етап має розпочатися 1 січня 2019 і стосуватиметься громадян, які звертаються за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі до монетизації повинні бути притягнуті громадяни, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року. На третьому етапі очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі», – відзначили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.