Українці почали отримувати субсидію готівкою. У Мінсоцполітики розповіли, що найбільша виплата може становити 24 тисячі гривень. Журналісти дізналися, звідки взялася така цифра і хто отримає майже тисячу доларів допомоги.

У Мінсоцполітики говорять, що допомога в такому розмірі – це одиничний випадок.  Проте назвати щасливчиками родину, яка її отримує, важко, адже маючи квартиру трошки більше ніж 70 метрів, її платіжка становить дійсно більше ніж 25 тисяч гривень на місяць.

Субсидіанти-рекордсмени живуть у маленькому селищі Зачепилівка на Харківщині. Майже усі його 3,5 тисячі жителів на індивідуальному опаленні. І лише три квартирні будинки користуються централізованим. Постачальник бідкається, що опалювати маленьку кількість споживачів невигідно, тому селищна рада встановила тариф у 339 грн за квадратний метр.

"Просто в голові не вкладається. Середньостатистична людина не може оплачувати за житловокомунальні послуги, зокрема, теплову енергію десятки тисяч гривень", – зазначив генеральний директор Директорату сім"ї та соціальної підтримки населення Віталій Музиченко.

Єдиний варіант, розплатитися за таку величезну комуналку – субсидія. Але у Міністерстві порахували, платити 24 тисячі за одного споживача недоцільно. Через це, вже після опалювального сезону його мають перевести на індивідуальне опалення.