В Україні з кінця весни поточного року набули чинності нові правила нарахування субсидій, але у запропонованій урядом системі, на жаль, поки розібралися не всі. Аби не загубитися в нормах оплати та пільгах, потрібно переглянути детально програму державного субсидування.
 
Основні зміни в нарахуванні субсидії 2018 року

Аби отримати субсидію, потрібно щоб автомобіль сім’ї, якщо такий є, був не молодше 5 років, але, якщо авто надане органами соціального захисту, то до вас цей пункт не відноситься.

У випадку, коли хтось із членів родини здає кімнату (квартиру) в оренду, оплата за неї повинна обов’язково прописуватися в інші доходи. Можуть не отримати субсидію ті, площа помешкання яких складає більше 120 квадратних метрів або будинок більше 200 квадратних метрів, але це не буде ставитися до будинків для прийомних сімей та сімейних будинках.

Відмовляють також тоді, коли ви ще в працездатному віці, але не працюєте і не ставали на облік в центр зайнятості, якщо ж не відмовили, то дохід буде розрахований, як 3 прожиткових мінімуми, а саме 5286 гривні.

Нововведеня 2018 року 
 
Крім того, обсяг споживаного газу став більш реалістичним і досяг 4,5 кубічних метрів, а при електричному опаленні норма стала 30 кВт. Якщо ви не працюєте і не належите до працездатної частини населення, але у вас розмір житла більше норми, то субсидію можуть збільшити на не більш третини.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

Для внутрішньо переміщених осіб житлова субсидія може бути оформлена і без договору на оренду, а тільки з урахуванням заяви і декларації, в яких зазначено їх домогосподарство.

Повернення коштів

Переплату за лічильниками, які утворилися внаслідок не витрачання житлової субсидії у вас будуть забирати по теплу, газу, воді і електрики. Тільки в разі індивідуального опалення за 150 кВт електрики або ж за 100 кубічних метрів газу, переплату можна буде повернути грошима. Все ж інше забиратимуть в бюджет і компенсації не буде.

Крім того, тепер можуть скасувати житлову субсидію відразу по всіх послугах, якщо одна з них була відключена через несплату. Те саме можна сказати і до боргів понад 340 грн. і в разі несплати обов’язкового платежу по субсидії. І ще одне, оплатити всі і отримати нову субсидію в той же період не можна, доведеться почекати нового. Це стосується і теперішнього періоду після 1 травня.

Система нарахування субсидії 

Тим, хто працевлаштований неофіційно, треба буде заново писати звернення для субсидії, в заявці буде цікавий пункт, в якому ви погоджуєтеся з обробкою ваших рахунків в банках і всіх даних по банкам.

Що треба знати для правильного розрахунку субсидії?

Скільки людей зареєстровано в квартирі або ж в будинку

Сім’ями повинен бути показаний саме дохід сім’ї за минулий рік

Тарифи для квартплати на час звернення.

Як розраховується розмір платежів на квартплату?

Для цього нам знадобиться формула:

Ро = Кд / Кг х Рг,
 
Ро – це сама субсидія

Кд – означає "коефіцієнт доходу". Розраховується на всю сім’ю, з урахуванням її загального доходу, який потім ділиться на кількість людей у ​​родині і співвідноситься з прожитковим мінімумом.

Кг – 2. Це базовий коефіцієнт, який ділить Кд на два прожиткових мінімуми для однієї людини.

Субсидії в Україні та Європі 


Рг – всього лише норма, яка може бути сплачена на комуналку, дорівнює 15%. Отримати субсидію може та людина або сім’я у яких оплата за квартиру більше в розмірі, ніж обов’язковий платіж. Дізнатися обов’язковий платіж легко. Треба визначити доходи сім’ї за останні півроку.