Безробітні українці не завжди мають право на субсидію, а виписувати з квартири “зайвих” прописаних не обов’язково.

За два тижні до старту опалювального сезону в Україні, мешканці країни почали масово оформляти субсидії. Зараз “знижки” на послуги ЖКГ отримують понад 2,5 млн українських сімей. Втім, в 2018 році на допомогу зможуть претендувати не всі.

Киянка Наталя Котляр втратила субсидію влітку, тому що її довго офіційно не оформляли на роботу. Жінка працює прибиральницею на півставки. Сподівається, що пільгу нададуть хоча б на опалювальний сезон

“Чи змінила місце роботи, і коли змінила, то відразу мене не працевлаштували за трудовою. І я повинна була чекати час, коли вони захотіли мене працевлаштувати”, – розповідає Котляр.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня 

В управліннях соцзахисту роз’яснюють: всі, хто отримує зарплату нижче мінімальної – менш 3723 гривень – мають право на субсидію, якщо роботодавці сумлінно відраховують за них єдиний соцвнесок.

“Вони мають право звернутися в комісію при районній адміністрації, і комісія на підставі акта-обстеження виносить своє рішення”, – зазначає заступниця начальника управління праці та соціального захисту населення Святошинської РДА Галина Кравченко.

А ось безробітні українці не завжди мають право на субсидію. Згідно змінами, які вступили в силу в травні-2018, допомога їм призначають тільки в трьох випадках:  • якщо є довідка лікарсько-консультативної комісії про те, що вони не можуть працювати за станом здоров’я;
  • якщо платять за себе єдиний соціальний внесок;
  • якщо знаходяться на обліку в центрі зайнятості.

Працюючі пенсіонери мають право на субсидію – на основі пенсії і зарплати. Якщо пенсіонер перестав працювати, то беруть до уваги обсяг пенсії за місяць, що передує зверненню за допомогою. Якщо в приміщенні з пенсіонером прописані родичі, які там не живуть, треба принести документ, це підтверджує.

Інакше їх дохід будуть враховувати при призначенні субсидії, і обсяг допомоги буде менше. Виписувати таких родичів зі свого помешкання, як часто помилково думають пенсіонери, не треба. Досить довідки з місця їх фактичного проживання або навчання – якщо освітня установа знаходиться в іншому місті.

Як відомо, Кабмін вніс зміни в програму надання субсидій:

  • якщо у власності сім’ї є автомобіль, яким менше 5 років (крім мопеда і авто, наданого органом соцзахисту), субсидію не призначатимуть;
  • необхідно вказувати в деклараціях доходи від оренди майна, наприклад, від здачі в оренду квартири;
  • з 1 травня 2018 року субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а вдома – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
  • безробітним необхідно буде стати на облік в центр зайнятості, в іншому випадку людям працездатного віку, які претендують на субсидію, органи соцзахисту автоматом вважатимуть дохід в три прожиткові мінімуми – 5286 грн.

Мета нововведень – запобігання випадків зловживань і призначення державної допомоги людям, що приховує свої доходи.‡агрузка...