Для безробітних українців чиновники приготували дуже велику і цінну халяву, передає Корупція.Інфо

Українці, які на даний момент не забезпечені офіційною роботою, мають право на державну знижку на оплату комунальних послуг за певним алгоритмом.

Про це стало відомо завдяки повідомленню профільного порталу на сайті українського уряду.

Популярне: "Я думаю, що таке можливе": Ірина Луценко зробила гучну заяву

"Безробітні можуть отримати від держави допомогу у сплаті комунальних послуг", — наголошується в повідомленні.

Згідно з проектом Кабміну, особам, які не стоять на обліку в центрі зайнятості, для призначення субсидій слід:

  • – або задекларувати інший дохід (одержання коштів з-за кордону на підробітках) і сплатити за нього внески до Пенсійного фонду;
  • – або погодитися на умовний дохід у 5286 гривень (три прожиткових мінімуми) і виплачувати з нього ЄСВ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що протягом червня у соцмережах почали масово з'являтися історії "жертв" нових правил отримання субсидій, які набули чинності з 1 травня. Знай.uа вирішили дізнатися, які категорії українців, незважаючи на малі доходи, підпадають під введені обмеження, отримавши відмову у оформленні пільгових тарифів, і чи є можливість повернути втрачену "держзнижку".

Із загального бюджету на субсидії 71 млрд грн. за січень-травень 2018 року держава перерахувала постачальникам ЖК-послуг у вигляді субсидій 47, 62 млрд грн. і ще залишилося за спожиті послуги 11,04 млрд грн. Тому сумарно витрачено вже 58,66 млрд грн. і до кінця року залишається всього 12,34 млрд грн. – це фактично 17% від закладеного бюджету.

З 1 травня цього року в Україні почали діяти нові правила надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер, щоб отримати бажані пільгові тарифи, українці повинні пройти відповідну перевірку на наявність у родині автомобіля, якому менше 5 років, задекларованого від стану оренди майна, квартири у 120 квадратних метрів, будинки в 200 квадратів та інший список пунктів.

Одночасно з обробкою потоку поданих заяв на отримання субсидії, Мінсоцполітики проводить масові заходи з виявлення "зайців" серед загального переліку осіб, які претендують на пільгові тарифи.

До слова, Міністерство соціальної політики розробило законопроект, який розширює інститут соціального інспектора та дозволяє досліджувати житлові умови всіх субсидіантів, а не тільки тих, хто не відповідають новим вимогам.

Якщо ж субсидію не оформили навіть після візиту ревізорів, сім'я має право отримати інший вид допомоги. Наприклад, пенсіонери, які мають статус "дітей війни", мають право на комунальну знижку без субсидії в розмірі 25%.

Крім того, субсидії призначаються в розмірі різниці між вартістю ЖКП в рамках встановлених норм споживання та обсягом затвердженого Кабміном обов'язкового відсотка платежу. Таке правило прописано в постанові уряду України №848 від 21.10.1995 «Положення про порядок призначення житлових субсидій».

Як визначається обов'язкова частина суми до оплати за комунальні послуги

Формула розрахунку обов'язкової величини платежу затверджена постановою Кабміну №1156 від 27.07.1998 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива у разі надання житлової субсидії».

Алгоритм обчислення частини платежу, обов'язкової для оплати субсідінатом:

Середньомісячний дохід домогосподарства на одне зареєстровану в ньому особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму для однієї людини. З 1 грудня 2017 року цей показник становить 1 700.

Отриманий результат ділиться на 2 і множиться на 15%.

Сума, отримана в результаті калькуляції, – це відсоток від середньомісячного доходу, який використовується для визначення обсягу обов'язкового платежу за ЖКП в межах соціальних нормативів. «Чим менше доходи, тим менше відсоток обов'язкової плати за житлово-комунальні послуги. Обсяг обов'язкового платежу залежить тільки від доходів сім'ї і не залежить від вартості комунальних послуг », – відзначили в прес-службі міністерства.

Сума державної допомоги – індивідуальна для кожної сім'ї і «не існує мінімального розміру доходу, який дає змогу отримувати субсидію». У Мінсоцполітики повідомили, що компенсація на оплату ЖКП нараховується як різниця між вартістю послуг за нормами споживання енергоресурсів і обсягом обов'язкового платежу. Норми використання житлово-комунальних послуг, на які розраховується компенсація, прописані в постанові Кабміну №409 від 06.08.2014.

За який період враховуються доходи при нарахуванні субсидії на опалювальний сезон 2018-2019 років

При обчисленні суми компенсації структурних підрозділів з питань соціального захисту населення враховують інформацію про доходи українців від Державної фіскальної служби і Пенсійного фонду України.

У нинішньому році доходи аналізують за:

за III-IV квартали 2017 року – при розрахунку субсидії з початку неопалювального сезону;
за I-II квартали 2018 року – при обчисленні компенсації з початку опалювального сезону.

за два квартали, що передують місяцю, в якому зареєстровано звернення за нарахуванням державної допомоги. Така норма застосовується, якщо житлова субсидія призначається після початку опалювального (неопалювального) сезону. Зазначені правила значаться в п. 11 Положення (постанова Кабміну №848).

Аналогічний порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу використовується при нарахуванні субсидії без звернення на наступний сезон домогосподарствам, які отримували її в попередньому опалювальному або неопалювальний сезоні.