В Україні зекономлену субсидію можна використати в наступному місяці для оплати газу, води чи електроенергії, спожитих понад виділену соціальну норму.

Наприклад, у листопаді обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою у 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок – 300 кубів – можна використати у більш холодні місяці, повідомляє Teplo.gov.ua.

При цьому, не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми мають зазначатися надавачем послуг у платіжці як переплата. Якщо вартість спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

Сума субсидії, не використана у минулому місяці родиною внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуги у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів.Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Якщо виконавець житлово-комунальної послуги "ігнорує" зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує законодавство. У такому випадку українці можуть звертатися із скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а у разі відсутності реагування – органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування.

Варто нагадати, що в Україні держава заборгувала з пільг та субсидій населенню для оплати житлово-комунальних послуг 8,3 млрд грн. 60% цієї заборгованості вже прострочено.‡агрузка...