Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що в загальних випадках для оформлення субсидії в Україні потрібні тільки заява і декларація про доходи.

Додаткові документи необхідні лише в тому випадку, якщо громадяни хочуть оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а лише на фактично проживаючих у помешканні осіб, йдеться на сайті відомства.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Зокрема, в такому випадку до справи додаються документи з місця роботи в іншому місті, про навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні, про постійне місце проживання з ЖЕКу, сільської чи селищної ради.

Субсидію призначають на рік – від травня до травня наступного року. Розмір субсидії розраховують окремо – на літній період, і окремо – на зимовий виключно на основі доходів зареєстрованих і фактично проживаючих у помешканні осіб.

"Якщо допомога вже призначена на новий рік (2018-2019), в жовтні їх розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично, без повторного звернення", – резюмували в Мінсоцполітики.

Як повідомляли раніше, в Україні станом на 1 липня держава заборгувала з пільг та субсидій населенню для оплати житлово-комунальних послуг 8,3 млрд грн. 60% цієї заборгованості вже прострочено.