субсидії-корупція

За спрощеною системою надання субсидій, яка почне діяти з 1 травня, пільги для населення на житлово-комунальні послуги будуть нараховуватися виключно за рівнем доходів. Тобто подавати заяву на отримання субсидій зможуть абсолютно всі сім’ї.

Про це сьогодні, 24 березня, на прес-конференції розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Оксана Яковець, повідомляє ІА Корупція Інфо.

Для отримання державної допомоги людина за місцем реєстрації буде подавати лише два документи: заяву та декларацію. Обидва документи будуть адаптовані лише під певну державну допомогу.

За новим порядком будуть зняті абсолютно всі обмеження на право власності.

«Причому тут важливий не стільки майновий стан, скільки фінансовий, адже всі обмеження щодо користування людиною автомобілями зняті. Наявність авто вже не буде підставою для відмови отримання субсидій, точно так само, як наявність другого житлового приміщення. Задекларувати інформацію про наявність того чи іншого транспорту або житла потрібно в обов’язковому порядку, але це ніяк не впливає на рішення про надання пільг. Важлива виключно інформація про доходи людей», ‒ розповіла О.Яковець.

Заступник директора повідомила, що у квітні енергопостачальними організаціями всім родинам будуть розіслані відповідні заяви. Люди, які хочуть отримувати субсидії, повинні їх заповнити та занести в організації соцзахисту. Дата (місяць) звернення вважатиметься датою призначення субсидій.

О.Яковець наголосила на важливості достовірності інформації про доходи людей.

«У декларації важливо вказувати усі доходи. Орган соцзахисту на основі отриманих даних визначає її право на отримання субсидії, тобто він її призначає. А далі йде внутрішня робота з перевірки достовірності інформації. Ми робимо запити у Державну фіскальну службу по доходах, у ДАІ. Якщо з’ясовується, що чогось людина не дописала, то у такому випадку накладається штраф у вигляді повернення нарахованої субсидії у подвійному розмірі. Декларуються доходи всіх членів родини, які зареєстровані на певній житловій площі. Це заробітні плати, пенсії, соціальні допомоги, стипендії, а також всі інші надходження. Єдине, що не декларується, ‒ одноразова виплата, але з числа тих, які мають неперіодичний характер. Тобто ті, які не оподатковуються», ‒ наголосила О.Яковець.

За новим порядком будуть розглядатися навіть ті родини, де працездатні члени не декларують своїх доходів або їх доходи є менші, ніж визначені законодавством. Для таких громадян законодавець приписує свою норму. «Ми цю сім’ю не відкидаємо, а розглядаємо, проставивши непрацюючій особі дохід за 6 місяців на рівні величини прожиткового мінімуму», ‒ пояснила заступник директора.

Разом з новими правилами з’явиться оновлений розрахунок субсидії.

«Ми відійшли від обов’язково відсотка, а маємо диференціацію обов’язкового відсотку сплати за комунальні послуги від доходу на особу. Вираховується дохід буквально для кожної сім’ї. Родина може сплачувати і 4% від загальної суми нарахування, і 24% у залежності від того, який дохід на члена родину», ‒ поясника О.Яковець.

Субсидії, за спрощеною процедурою, будуть надаватися на 12 місяців.

О.Яковець нагадала, що за субсидіями може звернутися не лише власник або співвласник, а й та особа, на яку відкриті особові рахунки в організаціях надавачах послуг.

Для уникнення черг за субсидіями, імовірно, відновиться практика прийому заяв у комунальних підприємствах та в сільських радах.