Українці з 1 січня 2019 го, оформляючи субсидію, також зобов'язані відкривати рахунки в державному Ощадбанку. В кінці опалювального сезону всі одержувачі комунальних знижок повинні заново подати всі документи.

Головне нововведення – на нових правилах можна буде заробляти тисячі гривень і витрачати їх на свій розсуд.

До кінця наступного року – нічого. Їх субсидію, як і в 2018 році, будуть переводити з бюджету на рахунки постачальників комунальних послуг. У травні потрібно буде подати нові заяву, декларацію, дозвіл на обробку інформації. Поступово все Українське субсідіанти матимуть рахунки в Ощадбанку. Банк через закриті реєстри буде обмінюватися інформацією з органами соцзахисту і оплачувати частину комуналки.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 

Розмір субсидії залишиться колишнім. Перелік необхідних для оформлення знижки документів розшириться – в органі соцзахисту можна буде відразу подати папери на відкриття рахунку в банку. Банк буде в автоматичному режимі виконувати функції посередника і передавати бюджетні гроші компаніям, які постачають комуналку.

"Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунках, які утворилися станом на 1 червня, виплачуються одержувачам житлових субсидій шляхом перерахування зазначених коштів на поточні рахунки зазначених осіб", – йдеться в оновленому постанові Кабміну.

Що цікаво, при цьому зекономлені на субсидії кошти можуть перевести тільки на інший рахунок Ощадбанку. Тобто якщо немає рахунку в держбанку, доведеться відкрити відразу два рахунки – один в органі соцзахисту для оформлення знижки, другий – особистий рахунок, на який переведуть заощаджену субсидію.

Тобто якщо витрачати менше, ніж виділяють на субсидію, різницю можна буде забрати і витратити на свій розсуд.

В середньому на рахунках українців, з досвіду минулих років, залишалося близько 1,2-1,5 тис. На сім'ю. При цьому одна сім'я могла зекономити 5 тис. Грн, а інша – 2 грн. Сім'я з трьох осіб в столичній квартирі площею 70 кв. м з офіційним доходом в 10 тис. грн, якби монетизація повноцінно діяла весь поточний опалювальний сезон, могла б "заробити" 4,2 тис. грн.

Так, строго по нормативам платіжка за комуналку (без вивезення сміття та утримання будинку) повинна становити 2,4 тис. Грн. При цьому більше тисячі гривень покриє субсидія, а обов'язковий платіж складе 1,4 тис. Грн. Якщо така сім'я живе в будинку, що утеплює, економить воду і електроенергію, споживання, як підрахували в Держагентстві енергоефективності, може бути приблизно на 30% менше. В результаті замість 2,4 тис. Сім'я буде витрачати всього 1,7 тис. Щомісячна економія на субсидії буде досягати більше 700 грн, а за опалювальний сезон збереться 4,2 тис. Грн.