Необхідно дати можливість монетизації субсидій, оскільки поточна система не стимулює громадян заощаджувати енергоресурси. Про це в інтерв'ю розповів віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, повідомляє Корупція.Інфо

«Наступний крок – дати людям можливість монетизації: якщо людина заощадила на обсязі споживання, то у неї ці кошти просто залишилися на рахунку, тоді як цього року ці кошти просто було повернено державі. Нинішня практика не стимулює ні заощаджувати, ні вкладати в енергоефективність», – розповів Зубко.

За його словами, як показала статистика цього року, люди, які не одержують субсидії, споживають на 30% менше теплової енергії або газу.

«Якщо людина чітко розумітиме, що залишок можна буде спрямувати на погашення енергокредитів або на енергоефективні заходи, то вона більше заощаджуватиме і буде мотивована проводити термомодернізацію», – впевнений віце-прем'єр.

Він зазначив, що завдання уряду – запровадити новий механізм, який би дав змогу крім мотивації людей брати енергокредити і займатися енергоефективністю, ще й спрямувати на це частину коштів, що йдуть на субсидії.