В Україні з наступного року комунальні субсидії видаватимуть на руки. У результаті економії "здачу" субсидіанти зможуть залишати собі.

Судячи з даних Державної служби статистики, в середньому 70% у платіжках за комуналку складає вартість тепла. Норматив на опалення будинку площею 60 кв.м – 270 куб. м. За п'ять місяців – 1350 куб.м. Якщо утеплити будинок по периметру, замінити вікна та двері, обсяг споживання можна скоротити приблизно на 30-40%. Тобто замість 1350 можна обійтися всього 810 куб.м. Різниця – 540 кубометрів. За діючого тарифу це близько 3,7 тис. грн.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Крім цього, також можна економити на електроенергії, гарячій і холодній воді. При оптимальному споживанні за неопалювальний сезон можна заощадити на субсидії близько 10 тис. грн.

Нагадаємо, закон зобов'язує уряду впровадити монетизацію вже з 1 січня наступного року. Однак і експерти, й уряд погоджуються: одразу перейти на новий принцип виплати коштів не вийде. До цього не готові ні споживачі, ні чиновники. Як мінімум разом із заявами про субсидії доведеться зібрати і дані банківських карт, на які будуть переводити кошти.

Як повідомляли раніше, в Україні для отримання субсидії на комунальні послуги виписувати з житлоплощі людей, які не проживають в квартирі, не потрібно.