Кабінет міністрів України у п'ятницю, 27 квітня, прийняв рішення, згідно з яким вже в наступному опалювального сезону субсидії будуть видаватися живими грошима. При цьому наголошується важливий нюанс – спочатку проведеться перевірка для того, щоб вирішити, кому вона реально потрібна.

Таким чином, зроблено крок до монетизації субсидій, передає Урядовий портал, передає Корупція.Інфо

"Ті, хто дійсно потребує допомоги, отримуватиме її і надалі. Однак люди, які просто приховують свій стан, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за рахунок платників податків", – сказано у тексті.


У результаті, відзначають експерти, субсидію можуть втратити до 2 млн. українців.

На що звертатимуть увагу:

Предмети розкоші і доходи від оренди

Відтепер якщо у власності сім'ї є автомобіль, якому менше п'яти років, крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначать.

Крім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – у новій графі "інші доходи".

Великі будинки і квартири

З 1 травня 2018 діє нове правило: субсидія скасовується якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а вдома – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлоплощі будуть оплачувати послуги в повному обсязі.

Популярне: Держава може відмовити у знижці на "комуналку": 7 причин втратити субсидію у 2018 році

Тіньова зайнятість

Тепер тим, хто дійсно безробітний, необхідно буде стати на облік у центр зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, тому що насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом будуть рахувати дохід у три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

"З метою стимулювання енергозбереження також з 1 травня 2018 соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання та складе 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення – 30 кВт на 1 м2 площі. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більше як на 30%", – сказано у поясненні Кабміну.

Важливо знати і те, що внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – на підставі заяви та декларації, із зазначенням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Також спрощено процедуру отримання субсидій для жителів об'єднаних територіальних громад. Відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Так як і в минулому році, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня – подати заяву до місцевого управління соціального захисту населення, на підставі якої буде здійснюватися виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен одержувач субсидії може відстежувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу або електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Правда, вибрати спосіб отримання коштів треба самостійно.