Карета швидкої допомоги біля Апеляційного суду. Група спецназу НАБУ. Представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в середині будівлі. У суді, здавалось би, звичайне засідання – розгляд апеляційної скарги. Та підозрюваний – ключовий фігурант гучної "газової справи Онищенка" Валерій Постний, повідомляє Корупція.Інфо

Нагадаємо, ще 22 червня на виході з Лук'янівського СІЗО, відразу після звільнення під заставу, детективи Національного антикорупційного бюро затримали Валерія Пісного та Олега Рябошапку – фігурантів кримінального провадження про розкрадання газу, видобутого в рамках договорів спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».

Останній тиждень Валерій Постний перебував у лікарні. Захисники скаржилися і протестували, що його не можна вивозити до суду через поганий стан. 

Та на цьому тижні Апеляційний суд все-таки постановив ​доставити його з лікарні на засідання, щоб розглянути клопотання прокурорів про збільшення суми застави до більш ніж 1,6 м​ільярдів​ гривень.​

Розгляд розтягнувся на 8 годин: початок постійно переносився через те, що судді все ще перебували на засіданні по іншій справі.

Зрештою, все перетворилося на безкінечну суддівську епопею: захисники кілька разів пробували ​прорватися до залу суду. Щоб завести журналістів, блукали коридорами і шукали суддів самостійно, сварилися із прокурорами.

Ті, в свою чергу, лише знизували плечима: "всі тут, всі чекаємо" і просили не перетворювати на театральну виставу.

​Всі ці 8 годин Валерій Постний лежав на каталці. За ним постійно стежили медики. ​

Зрештою, колегія суддів задовольнила клопотання адвокатів і вирішила, що розгляд скарги має бути перенесений на 20 липня.

За цей час фахівці проведуть судово-медичне обстеження Валерія Постного.

За такий період, сподіваються адвокати, їхній підзахисний прийде до тями і зможе сам, при тямі, брати участь у засіданнях.

Прокурори назвали таке рішення "соломонівським", однак заявили, що, все-таки, це забагато часу як для проведення експертизи – аж до 20 липня.