oksana-tsarevuch 11

Бути жінкою-суддею – справа нелегка і відповідальна. І тут справа не в анти чи феміністичних замашках українців. Бути суддею – взагалі складно, особливо, якщо мантія забруднена цілим стосом правопорушень. Сьогодні за заплямовану форму служителя Феміди буде відповідати Оксана Царевич.

"Впливовість"

Журнал «Фокус» зарахував суддю Печерського районного суду Оксану Царевич до 100 найвпливовіших жінок України за подіями 2011 року.

Встати! Суд іде!

«Суд треба поважати. Цю аксіому нарешті довела до відома народних обранців та решти політиків суддя Печерського районного суду м. Києва Оксана Царевич. Результат — два штрафи, накладені на Юлію Тимошенко та її адвоката Сергія Власенка за неповагу до суду, а також рішучість у видаленні із зали нардепів, які намагалися перетворити засідання на балаган», — повідомляє сайт «Закон і Бізнес». — …Напевне, втомилася від цього теат¬ру абсурду й О.Царевич. Коли вона почала виголошувати рішення про продовження засідання без участі Ю.Тимошенко, якій тричі надавалася можливість прибути до суду, С.Власенко перебив людину в мантії черговим зауваженням. Нетривала суперечка завершилась ухвалою про накладання на захисника адміністративного стягнення…
Така рішучість законниці, котра, на відміну від своїх колег, яким довелося на собі відчути тягар попередніх процесів за обвинуваченнями Ю.Тимошенко та Ю.Луценка, не стала словами перевиховувати політиків…».


30-річна суддя Оксана Царевич, ще до розгляду справи Тимошенко, стала відомою тим, що веде «політичні» справи.

Як повідомляє журнал «Фокус», уродженка Івано-Франківщини (як з’ясували «Вікна», Оксана Царевич народилася і навчалася у Калуші. — Авт.) зі звучним прізвищем Царевич початку трудовий шлях з посади помічника голови Печерського суду Інни Отрош, а вже через кілька місяців після призначення суддею, у листопаді 2010 року, до неї на розгляд потрапили гучні справи колишніх заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука і виконуючого обов’язки міністра оборони Валерія Іващенка.

«Далі — більше, — ідеться у публікації «Фокусу», — 5 вересня Царевич засудила до трьох років умовно екс-заступника голови «Нафтогазу» Ігоря Діденка. Вона ж увійшла в колегію з розгляду справи екс-глави МВС Юрія Луценка. Таким чином, молода суддя поповнила список найвпливовіших жінок країни і міцно зміцнилася в ньому як сувора вершительніца доль вчорашніх опозиційних діячів».

Суддя Оксана Царевич, за версією журналу «Фокус», 2011 року ввійшла до рейтингу 100 найвпливовіших жінок України, посівши 79-е місце.

А депутат IV скликання Верховної Ради Юрій Кармазін в ефірі Першого національного назвав Оксану Царевич крутою жінкою:

— Вона повинна була нести відповідальність у справі Луценка. Повинна була? Так, повинна. Вона повинна бути виключена взагалі з розряду суддів. І що далі вона робить? — цитує екс-нардепа сайт glavcom.ua. — Стаття 129 Конституції, пункт сьомий третьої частини, там написано про гласність судового процесу. Вона не допускає громадян України до участі в судовому засіданні (15 лютого 2013 року. — Авт.). Більш того, її команду виконує «Беркут». Вдумайтеся, ось це так, ось це крута жінка. Я не кажу, що вона повинна бути безробітною і давати свідчення, але вона дає команди «Беркут» і не пустили нікого. Це неправильно.

Як відомо, «Беркут» не пускав у судове засідання у справі Юлії Тимошенко народних депутатів, а саму суддю Оксану Царевич після сутичок у залі суду охороняли бійці спецпідрозділу «Альфа».
Довідка. Оксана Ігорівна Царевич призначена на посаду судді у межах п’ятирічного строку Указом Президента України від 19.11.2010 року.

Автомайдан і вирок

17 січня, 2014 
Один за одним суди позбавляють їх водійських прав. Активісти називають ці справи безпідставними і безглуздими й обіцяють боротися далі

Печерський районний суд міста Києва. Десята ранку. Суддя Оксана Царевич (це та сама, яка у свій час засудила до трьох років умовного терміну екс- заступника голови «Нафтагазу» Ігоря Діденка та входила у колегію суддів щодо розгляду справи екс-міністра МВС Юрія Луценка) розпочинає слухання справи щодо Інни Царькової, прес-секретаря посольства Канади в Україні. Встановлюється особа, щодо якої було складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно статті 122-2 Кодексу про адміністративне правопорушення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суддя Царевич заявила, що від неї вимагали взяти під варту Єфремова

На перший погляд здається, суддя у гарному гуморі. Пояснює, що адвокат при розгляді адміністративних правопорушень має право не вставати, коли до нього звертається представник Феміди.

Тим часом Інна Царькова не визнає себе винною і готова доводити це.

«З 26 по 30 грудня 2013 року я разом з чоловіком проживала у заміському будинку у Вишгороді. Поїздок до Києва не планували, географічні та адміністративні межі Вишгорода не залишали. Напередодні у нас була вечірка — запросили друзів, а 29-го ми прибирали. Про неправдивість наведених у протоколі даних свідчить той факт, що разом з чоловіком 29 грудня близько 17.30 здійснювали покупки у магазині Вишгорода», — йдеться у поясненні Інни Царевич. Є чек, який це підтверджує.

А у рапорті, що склав капітан міліції Козак В.А. 29 грудня, зазначено, що машина, власницею якої є Інна, не зупинилася на вимогу патрульного о 18.10 на Наддніпрянському шосе!..

Суддя уважно читає пояснення, а потім слухає. Зрештою у неї виникає лише два запитання до власниці автівки. Перше: «Чи хтось, окрім вас, може керувати транспортним засобом?» Друге: «Можливо, ви пригадуєте, що хтось із друзів, знайомих виїжджали на вашому авто?» А згодом зазначає, що має запитання до того, хто складав протокол… Царевич цікавиться тим, як даішнику вдалося ідентифікувати особу. Далі розповідає свідок — чоловік Інни — Ігор, він повторює слова дружини. Та відповідає на запитання адвоката. У судді до нього теж є запитання: «Яка у вас порода собаки?»

Інна Царькова зазначає, що з часу отримання водійських прав — майже двадцять років тому, на неї жодного разу не складали протокол про порушення правил дорожнього руху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суддя Царевич отримала клопотання про арешт

Засідання триває вже хвилин сорок, суддя цікавиться, чи з’явилися свідки, яких викликано на прохання відповідачки. Йдеться про згаданого вже Козака В.А., а також інспектора з дізнання Печерського РУГУ МВС у Києві Олега Самотеса. Пан Самотес заходить до зали. Стає до трибуни і починає пояснювати: «2 січня мені на виконання було надано рапорт з приводу правопорушення. На нього накладено резолюцію, що я маю скласти протокол». «І?..», — запитує суддя. «Протокол було складено», — відповідає людина у погонах. Далі запитує вже адвокат Інни Владислав Лясковський. І тут з’ясовується, що інспектор не пам’ятає, коли саме було складено протокол, бо багато роботи, не знає, чому до справи не було долучено пояснення, написані Інною під час першої зустрічі з інспектором з дізнання у неї вдома, бо передав справу своєму керівництву… Втім, намагається «пояснити», що «все одно протокол має бути складено». Зрештою Олег Самотес виконав свою роботу — протокол склав, у якому, за його ж свідченнями, навіть немає підпису, що вказана особа відмовляється підписати протокол.

Наступний свідок — дорожній інспектор пан Козак. Він на засідання не з’являється. Як пояснює його колега, той на нараді, вимкнув телефон, а іншого способу зв’язатися з ним немає. Суддя навіть показово у залі набирає номер, який їй надано. Але — яка прикра неприємність — абонент і справді поза зоною. Оксана Царевич оголошує перерву до 16.00, мовляв, тоді свідок звільниться. Але інспектор ДАІ — настільки заклопотана особа, що і ввечері не знаходить часу викласти суду свої пояснення. Після роботи той пішов додому, а звідти, як кажуть, поїхав до батьків у Вінницьку область…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд над одіозною суддею Царевич. Онлайн-трансляція

Відтак суддя Царевич досить швидко виносить вирок, зазначаючи, що доказів, які надано, недостатньо, а свідок — особа зацікавлена. З її вуст лунають слова про шість місяців позбавлення водійських прав — максимально можливе покарання.

«Доказів нуль, викликали на моє прохання капітана, який складав адмінпротокол за моєї відсутності — цирк. Зранку слухали справу цілу годину, рапорт та адмінпротокол було розтрощено вщент моїм адвокатом, — сказала по закінченню суду прес-секретар посольства Канади в Україні. — До цих подій з Автомайданом їздила тільки раз. Після цього почали з чоловіком робити це постійно. Нас не переможуть!»

"ДАІ активно виконує злочинникй наказ зверху" 

Активісти зазначають, що працівники ДАІ 29 грудня 2013 року загалом склали рапорти про незупинку на вимогу інспекторів ДАІ на власників понад 2000 машин у різних точках Києва. Але найбільше при виїзді зі столиці у напрямку села Нові Петрівці, де розміщено президентські апартаменти. При цьому даішники не наводять жодного іншого доказу цього факту, окрім слів інспектора.

«ДАІ активно виконує злочинний наказ зверху, тепер естафету репресій проти Автомайдану перейняли суди, безпідставно і безглуздо позбавляючи активістів водійських посвідчень», — каже активіст Автомайдану Дмитро Булатов.

Те, що справи автомайданівців просто копіюють, розповідають і водії, і юристи, і політики. Під час таких засідань суддю не цікавлять свідчення, які підтверджують непричетність осіб до скоєння адмінправопорушення. Так, під час засідання, на якому позбавили прав одного з організаторів автомобільного протесту Сергія Хаджинова, народні депутати України підтвердили, що вони керували автівкою, власником якої є Хаджинов, але у відповідь почули вирок: на три місяці позбавлення водійських прав.

Активісти Автомайдану наміру здаватися не мають. У разі програшу всіх можливих інстанцій в Україні, заяви потраплятимуть до Європейського суду з прав людини. 

«На це потрібен час і певні зусилля, але ми, на відміну від вас, робимо все можливе для встановлення правового порядку у всіх сферах життя. І якщо раптом станеться так, що Європейський суд задовольнить нашу скаргу, ми вже через годину надішлемо в усі посольства іноземних держав повний перелік прізвищ суддів, що виносили репресивні вироки», — йдеться зокрема в спільній заяві автомайданівців до суддів.

"Скажу хто тільки за послугу"

Суддя Царевич досі переконує, що слава Печерського як найбільш корумпованого суду в Україні несправедлива, а у справедливості Феміди раніше не сумнівалася.

«Так історично склалося, що цей суд охоплює десять органів досудового розслідування, охоплює органи державної влади. Процес – це змагання двох сторін. Обидві сторони ніколи не будуть задоволені», – пояснила вона, додавши, що корумпованість Печерського суду вважає міфом, повідомляв «ТСН».


Спростовує суддя й політичну мотивацію. Каже, що жодного тиску ніколи не відчувала, доки днями від неї не почали вимагати взяти під варту колишнього регіонала Олександра Єфремова.
Хто і як – суддя готова розповісти лише послу Сполучених Штатів.

«Не ображайтеся, будь ласка. Я тепер уже напевне хвилююся за своє життя і здоров’я, тому я не буду розповідати, конкретно хто», – пояснила вона.


Після втечі Януковича з країни втекли й одіозна голова печерського суду Інна Отрош, і суддя Юлії Тимошенко Родіон Кірєєв. Найімовірніше, відповідати за «печерське правосуддя» доведеться згаданим вище суддям. Цілком можливо, що судитимуть їх у тих самих стінах, де суд вершили вони.

Сьогодні

Сьогодні Вінницький суд має обрати запобіжний захід для одіозної судді Печерського суду Оксани Царевич. Початок засідання запланований на 11:30.

Царевич виносила вироки автомайданівцям.

Раніше прокуратура вручила судді копію про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту. 

Генпрокурор Віктор Шокін звернувся до Верховної Ради з уявленнями про надання згоди на затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою Царевич та двом іншим суддям Печерського районного суду Києва – Сергія Вовка та Віктора Кицюка. Нардепи прийняли відповідне рішення. 

Джерело: Корупція.інфо