У суді ООН завершилися слухання за позовом України до Росії, рішення може бути до кінця квітня.

Міжнародний суд ООН завершив слухання у рамках позову України до Росії про застосування запобіжних заходів проти РФ у зв'язку із запитом Києва, передає Корупція. інфо

Про це сьогодні в Гаазі по завершенні слухань повідомила заступник міністра закордонних справ України, керівник делегації в Міжнародному суді ООН Олена Зеркаль.

«Ми очікуємо рішення суду, і я сподіваюся, що воно буде справедливим. За нашими прогнозами, воно може бути до кінця квітня», – сказала вона.

Коментуючи результати розгляду, Зеркаль висловила думку, що позиція російської сторони під час слухань продемонструвала, що «логіка Росії полягає в тому, що вони можуть робити все і не нести ніякої відповідальності за свої дії».

«Росія вважає, що у нас виключно внутрішній конфлікт, і що вона може постачати зброю для бойовиків на схід. Із сьогоднішніх заяв юристів слід, що Росія, як країна, яка не несе відповідальності за фінансування тероризму, тому що якби Росія знала, коли ратифікувала Конвенцію, що буде відповідати за фінансування тероризму, то вона б її не ратифікувала», – пояснила зміст заяв російської боку керівник української делегації.

Така позиція стосується і відповідальності Росії в рамках боротьби з расовою дискримінацією.

«(З їх позиції) виходить, що татари і українці в Криму живуть щасливо і не страждають, оскільки у них (росіян) зовсім інше бачення, а Меджліс – це екстремістська організація, тому що вони організували блокаду Криму, коли їх права гнобили.

Це – їх реальність, і вони звинувачують усіх, що всі живуть в іншій реальності », – підкреслила Зеркаль.

При цьому вона висловила переконання, що зараз «весь світ на позиції України, а Росія повинна нести відповідальність за свої дії». «Цей суд є єдиною інстанцією, яка може залучити Росію до відповідальності», – підкреслила керівник делегації.

Представники російської сторони від коментарів відмовилися.

Як повідомляли раніше, 6 березня в Гаазі в рамках позову України до Російської Федерації Міжнародний суд ООН розпочав слухання про вжиття запобіжних заходів.

Цей позов був поданий 16 січня 2017 року Міжнародний суд ООН з метою залучення Росії до відповідальності за підтримку тероризму на сході України і дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму.