Восьмий апеляційний суд Львова сьогодні прийняв рішення про заборону діяльності партії «Наші» Євгена Мураєва, про це повідомляє рух «Чесно» з посиланням на представницю Міністерства юстиції, яка була присутня на засіданні суду.

Колишній народний депутат Мураєв раніше був внесений до Реєстру держZрадників рухом «Чесно».

Майно партії «Наші» та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, передається державі, але саме рішення може бути оскаржене у Верховному Суді.

Аргументи Міністерства юстиції наразі громадськості невідомі, оскільки колегія суддів не допустила на засідання журналістів та представників громадськості. Причиною недопуску вказали карантинні обмеження і внутрішнє розпорядження суду, зауважили у русі «Чесно».

Нацагентство з питань запобігання корупції, яке у мирний час займається перевіркою декларацій держпосадовців, після 24 лютого стало однією з головних структур, яка займається санкціями. Наразі завдання команди очільника НАЗК також займається пошуком активів росіян та українців, лояльних до путінського режиму, які Україна могла б конфіскувати. Про це в інтерв’ю Forbes заявив очільник НАЗК Олександр Новіков.

Зараз у цьому списку 13 000 фізичних та 3000 юридичних осіб (перелік активів можна знайти на спеціально створеному порталі).

Конфіскація майна – другорядне завдання. Це важливий сигнал для наших міжнародних колег, однак першочергова мета – спонукати російських високопосадовців до масових звільнень, а олігархів – до припинення фінансування російської воєнної кампанії проти України, – зазначив Новіков.