Київський апеляційний суд скасував виплату 600 тисяч гривень моральної шкоди колишньому депутату Верховної ради Надії Савченко. Вона судилася за незаконний арешт і тримання під вартою більше року.

Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на матеріали суду.

Екснардепку заарештували 23 березня 2018 року. Причиною стала підозра у підготовці терактів і посяганні на життя депутатів. За ґратами скандальна політикиня перебувала до 15 квітня 2019 року.

Згодом Конституційний Суд України встановив – безальтернативне утримання під вартою підозрюваних у тероризмі порушує їхні конституційні права.

Тоді Савченко подала позов до суду. Вона вимагала виплатити їй понад 1,1 мільйона гривень моральної та матеріальної компенсації.

Деснянський суд Києва ще у листопаді 2020 року частково задовольнив позов Савченко. Він постановив виплатити їй 600 тисяч гривень моральної шкоди.

Це рішення оскаржив Офіс генпрокурора. Скаргу задовольнив Апеляційний суд 24 травня. Колегія суддів повідомила, що справу варто було розглядати в порядку адміністративної, а не цивільної юрисдикції. Позивачка тоді була нардепкою Верховної Ради.

Нагадаємо, Савченко відпустили з-під варти у квітні 2019 року. Їй інкримінували спробу теракту в Києві, зокрема нібито планування атаки на Верховну раду.

Савченко брала участь в АТО на Донбасі, була взята в полон і вивезена в Росію, де її судили за нібито причетність до загибелі російських журналістів в Луганській області. У травні 2016 року після вироку її помилували і в рамках обміну доставили до України.