1438250674-7791

Печерський районний суд обрав запобіжний захід для екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича у вигляді грошової застави в сумі 1000 мінімальних заробітних плат або в 1 млн 218 тисяч гривень.


В ухвалі суддя зазначив, що представники Генпрокуратури не надали достатніх доказів для того, щоб застосувати для Лавриновича максимальний запобіжний захід – взяття під варту, зокрема не довели, що Лавринович перебуваючи на волі, впливатиме на свідків та інших причетних до його справи, а також що він ухилятиметься від слідства чи виїде за кордон.Як передає кореспондент УНІАН, таке рішення ухвалив слідчий суддя Печерського суду Олег Білоцерківець.

Разом з тим суддя наголосив про тяжкість покарання, яке загрожує екс-міністру, – до 12 років позбавлення волі за нанесення шкоди держави в особливо великих розмірах, це вимагає застосування запобіжного заходу для Лавриновича, тому в якості такого заходу було обрано грошову заставу.

Разом з тим Лавринович заявив журналістам, що оскаржуватиме рішення слідчого судді в апеляційній інстанції.

13 липня Генпрокуратура повідомила екс-міністру юстиції Лавриновичу про підозру у розтраті з держбюджету понад 8,5 млн грн.

Лавриновичу повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, а саме: за фактом розтрати шляхом зловживання службовим становищем державних коштів у сумі понад 8,5 млн грн, незаконно та безпідставно витрачених на залучення іноземної фірми з метою приховування фактів злочинного порушення законодавства правоохоронними органами та судом під час здійснення розслідування та судового розгляду в суді справи екс-прем’єр-міністра, лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

ГПУ просить суд обрати Лавриновичу запобіжний захід у вигляді утримання під вартою або внесення застави у розмірі 8,6 млн грн.
Детальніше читайте на УНІАН:http://www.unian.ua/politics/1106652-pecherskiy-sud-vidpustiv-lavrinovicha-pid-zastavu-v-12-milyona-griven.html