На оперативному відео 2014 року видно, як правоохоронці проводять слідчі дії стосовно працівниці міграційної служби Валентини Зеленчук. Її підозрюють в отриманні хабара 100 доларів США за виготовлення закордонного паспорту. Під час обстеження на руках затриманої залишки фарби з купюр, передає Корупція.Інфо

А це вже 2017 рік. Офіційний сайт Деснянського районного суду. За три роки після подій з оперативного відео суддя виносить виправдальний вирок: «визнано невинуватою у пред’явленому їй обвинуваченні та по суду виправданою, у зв’язку з відсутністю в її діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 КК України. Судом не встановлено достатніх та допустимих доказів її участі у вчиненні інкримінованих їй органом досудового розслідування кримінальних правопорушень».

Судили пані Зеленчук не за хабарництво, а за шахрайство. Ще у 2015 році той же Деснянський суд визнав її винною за одним обвинуваченням: Зеленчук організувала схему видурювання грошей у чернігівців, які оформляли закордонні паспорти. Разом із квитанціями на обов’язкові платежі посадовець підсовувала ще й реквізити благодійного фонду «Безпека руху», на благодійний внесок від 200 до 700 гривень.

Тоді вирок судді: 3 роки позбавлення волі. Адвокати жінки одразу заявили: буде апеляція. І от за два роки суддя Стебліна не знайшов складу кримінального правопорушення. Чи оскаржуватимуть вирок прокурори, точно невідомо. Для апеляції у них є ще близько місяця.