Політолог Олег Саакян в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів, хто винен в конституційній кризі, яка почалася після рішення Конституційного суду України скасувати деякі норми антикорупційного законодавства.

“Конституційний суд своїм рішенням створив конституційну кризу, почав її. Президент вирішив відповісти на це стріляниною з усієї зброї, фактично ескалувати цю ситуацію, пішов так само “по бєспрєдєлу”, цим докрутивши кризу. По-моєму, це було неадекватно, потрібно було реагувати значно розумніше і байдуже. Зараз ми бачимо, що Зеленський загнав себе в глухий кут, коли, радикалізувавши власну риторику, не може змусити власну фракцію піти цим шляхом, тому що там одразу ж “дають задню”. З іншого боку, нічого не робити він також не може, це будуть для нього іміджеві втрати”, – зазначив політолог.

Оцінюючи саме рішення КСУ щодо антикорупційного законодавству, Саакян заявив:

“Мотиваційна частина викликала питання, було за що причепитися, і можна було знести або частину цієї антикорупційної інфраструктури, або навіть ухвалити це рішення… Коли наші політичні еліти брали цю інфраструктуру, вони заклали туди кілька мін з дистанційним управлінням, для того, щоб потім, якщо що, можна було підірвати через КСУ, і “нічого не візьмеш”.

Як підкреслив експерт, “налажали всі, і почалася ця ситуація ще до теперішньої каденції парламенту”.

Раніше президент Володимир Зеленський закликав нардепів від “Слуги народу” підтримати законопроєкт про перезавантаження Конституційного суду. За його словами, КСУ своїм рішенням щодо антикорупційного законодавства поставив країну на межу катастрофи.

Також президент не виключив розпуску парламенту, якщо його ініціативу не підтримають.