В Офісі генерального прокурора України, заявили, що Указ президента Володимира Зеленського щодо усунення глави Конституційного суду Олександра Тупицького відповідає вимогами законодавства, а позиція КСУ необгрунтована.

Відповідну заяву опубліковано на сайті Офісу генпрокурора. Там підкреслили, що законодавство України потрібно застосовувати в комплексі з урахуванням норм, що містяться в профільних кодексах і спеціальних законах.

“Відсторонення президентом України з посади судді Конституційного Суду України у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності відбулося відповідно до вимог чинного законодавства України”, – сказано в повідомленні.

В Офісі генпрокурора відзначили, що відсторонення від посади є одним з інститутів кримінального судочинства, закріпленим в системі заходів забезпечення кримінального провадження.

Позицію КСУ з приводу того, що президент не може усувати суддів Конституційного Суду України в Офісі генпрокурора назвали необґрунтованою.

“Припинення повноважень судді Конституційного Суду України чи звільнення судді Конституційного Суду України з посади не охоплюють питання тимчасового відсторонення судді Конституційного Суду України у зв’язку із набуттям ним статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення”, – підкреслили в заяві.

Раніше стало відомо, що Офіс генерального прокурора підозрює голову Конституційного суду України Олександра Тупицького в підкупі свідка, а також у завідомо неправдивих його свідченнях.

У ЗМІ з’явилася інформація, що голова Конституційного суду України Олександр Тупицький нібито причетний до заволодіння майном енергомеханічного заводу в місті Зугрес (із 2014-го контролює “ДНР”) і міг отримати свою частку в цьому підприємстві через довірену особу.

Олександра Тупицького викликали в Офіс генерального прокурора для вручення підозри.

У президента Зеленського відповіли на “тиск” суддів і назвали голову КСУ “неадекватним”.

Народний депутат від фракції “Слуга народу”, представник президента Володимира Зеленського в Конституційному суді України Федір Веніславський назвав дивним скликання спеціального пленарного засідання КСУ.