Після скандального рішення Конституційного Суду, президент України Володимир Зеленський подав на розгляд у Раду занопроєкт, відповідно до якого пропонується звільнити одразу увесь склад КСУ.

Законопроєкт “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства” уже опублікований на сайті парламенту.

Так, відповідно до закону, президент пропонує визнати рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року “нікчемним (що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів”.

Всіх суддів, які були причетні до прийняття обурливого рішення, пропонується звільнити і негайно розпочати процес відбору нових суддів.

Зеленський також пропонує повернення редакції закону “Про запобігання корупції” та Кримінального кодексу, що діяли у країні до рішення КСУ.

Раніше ми повідомляли, що президент Володимир Зеленський під час термінового засідання РНБО пообіцяв, що, незважаючи на рішення Конституційного Суду, система електронного декларування для чиновників працюватиме.

Також нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд України за поданням групи народних депутатів визнав незаконною кримінальну статтю про незаконне збагачення чиновників (366-1 Кримінального кодексу “Декларування недостовірної інформації”) та необхідність електронного декларування ними своїх доходів. У КСУ пояснили скандальне рішення.