Заступник голови апеляційного суду Київської області Шевченко Олександр Васильович, як і його колега з апеляційного суду міста Києва Дмитро Сокуренко, про життя якого ми нещодавно робили розслідування, також написав заяву про відставку та звільнення з посади судді до Вищої ради юстиції, передає Корупція.Інфо.

Таким чином суддя Шевченко теж уникне проходження первинного кваліфікаційного оцінювання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, в тому числі й перевірки своєї декларації на відповідність набутого майна офіційним доходам.

Але ми все ж таки вирішили перевірити, чи раптом не багатомільйонне майно стало причиною і цієї поспішної відставки чергового українського судді?

І от що нам вдалося дізнатися.

З 2004р. Олександр Васильович володіє земельною ділянкою площею 12 соток під Києвом на території садового товариства "Побутовик", а з 2007р. – і "садовим" будинком на 300м², який до того часу встиг на цій ділянці спорудити.

shevchenko17 shevchenko2

Підставою виникнення права власності зазначено рішення Вишгородського районного суду Київської області від 28.02.2007р. Ми переглянули всі рішення даного суду за той день і знайшли лише одне з подібною площею будинку та земельної ділянки, в якому йшлося про позов ОСОБИ_1до Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської обл. про визнання права власності на самочинне будівництво.  І даний позов судом було задоволено.

До речі, визнання права власності за рішенням суду – це відома стара корупційна схема і на даний момент Верховний Суд України визнав його незаконним.

Ми ж знайшли даний "садовий будиночок" заступника голови апеляційного суду Київської області Олександра Шевченка. Ось він на фото.

shevchenko5

shevchenko5

shevchenko61

Офіційно даний маєток був оцінений у 2009р. (коли будівельні роботи були вже завершені і в цьому можна пересвідчитися, глянувши знімки супутника нижче) у скромні майже 2млн.грн. За нашою ж інформацією на сьогоднішній день, у часи фінансової кризи, дана нерухомість судді Шевченка в с.Осещина коштує мінімум 400тис.$ або майже 10млн.грн. (34 річних заробітних плат Олександра Васильовича станом на 2015р.)

shevchenko121

shevchenko131

shevchenko141

shevchenko151

shevchenko162

Дивна ситуація з цим "садовим будиночком" пана Шевченка. В деклараціях за 2014 та 2015рр. він його вказав разом із земельною ділянкою, а за 2013р. – ні, хоча повторюємо, що вони йому належать з 2007р. та 2004р. відповідно. Забув вказати? Буває, але відповідно до ст. 366-1 Кримінального кодексу України, за подібну погану пам’ять державні чиновники, у тому числі і судді, можуть отримати "до 2 років обмеження волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".

Живе ж суддя Шевченко практично на одну заробітну плату.

У своїй декларації за 2015р. він вказав 394тис.грн. сукупного доходу, з яких 289тис.грн. – його заробітна плата, а 87тис.грн. – дохід від відчуження рухомого й нерухомого майна та інші види доходів.

shevchenko8

А в 2014р. Олександр Васильович й взагалі жив лише на свою заробітну плату судді, копійка в копійку

shevchenko9

Але має заступник голови апеляційного суду Київської області Олександр Шевченко ще й заможну… матір, яка у вересні минулого року придбала нежитлове приміщення площею 111м² в найдорожчому Печерському районі Києва, буквально в 300м. від НСК «Олімпійський».

shevchenko17

 

 

 

20141211_151936

Ось дане приміщення за адресою вул.Ділова, 2Б, де його частину в 111м² і викупила 28 вересня 2015р. матір судді Шевченка.

shevchenko18

 

Дивлячись тепер на недешевий маєток пана Шевченка та інші цікаві факти з його життя, важко повірити у ті його слова 1,5-річної давнини про "відсутність" корупції в суді, який він очолює. А ще важче віриться у щирість написаної ним статті під назвою "Основні принципи протидії корупції" у "Віснику Вищої ради юстиції"  за 2011 рік