Судовий процес над російським диктатором повинен відбутися на українській землі.

Британський суддя Джеффрі Найс, який розглядав справу сербського політичного діяча Слободана Мілошевича, консультує уряд України з питань притягнення до відповідальності за воєнні злочини російського президента Володимира Путіна. Про це повідомляє The Mirror.

На його думку, Путіну доведеться виносити вирок заочно, доки його не повалять і не відправлять до в’язниці до кінця днів.

“Росією керує людина, яку часто називають божевільною і яка погрожує ядерною зброєю. Але якщо вона не приведе нас до Армагеддону, це зможе зробити інша така, як він. Смертної кари не буде, але йому загрожує довічне ув’язнення. Санкції повинні залишатися чинними доти, доки його не видадуть”, — пояснив Найс.

Але це станеться лише в тому випадку, якщо Путіна усуне від влади його оточення.

На думку української влади, обвинувачення у злочині агресії трибунал мав би висунути особисто Володимиру Путіну та всім членам Ради безпеки Росії. Це, власне, і є російське вище політичне та військове керівництво.

Путін залишився в ізоляції після “загравання з ультрафашистами та обміну полоненими”.

Про це розповів російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський в ефірі проекту FREEДОМ.

Для Путіна 30 вересня може стати 30 квітня Адольфа Гітлера, коли той скоїв самогубство.

“Путін оголосив про звернення до Ради Безпеки 30 вересня, коли він ймовірно покличе всіх на священну війну. У мене чомусь 30 вересня Путіна асоціюється з 30 квітня Гітлера, коли він прийняв отруту”, – сказав Піонтковський.

“Візьмуть Збройні Сили України Херсон і все розвалиться. Ми бачимо тільки одну сторону протиріч, а є ще протиріччя по лінії Путін-генерали. Президент РФ, як Гітлер в останні роки, сидячи в бункері в Берліні. Путіну залишається звинувачувати генералів і кидати їх у катівні. Після повернення з саміту в Самарканді Путін змінив концепцію. Він став на позицію злочинців, але після обміну полоненими він опинився в ізоляції”, – зазначив політолог.

Створення спеціального міжнародного трибуналу неминуче і є єдиним інструментом притягнути росію та її вище керівництво до відповідальності за агресію проти України.

Таку загальну думку висловили учасники конференції «Відповідальність росії за злочини в Україні: інституції, процедури і роль юристів», яку організувала Агенція системних комунікацій.

Так, посол з особливих доручень МЗС, агент України в Міжнародному суді ООН Антон Кориневич підкреслив, що лише спеціальні міжнародні трибунали є практичними інструментами втілення правосуддя у злочинах проти України. І підтвердженням ефективності таких трибуналів у світі, зокрема, є трибунали щодо злочинів у Югославії та Руанді, заявив Кориневич.

Необхідність створення спеціального міжнародного трибуналу розуміють і іноземні партнери України, підкреслив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко.

«Парламентською асамблеєю Ради Європи прийняті відповідні резолюції, в яких підтримується ідея запровадження спецтрибуналу щодо злочинів рф проти України. Ця ідея вже зафіксована на міжнародному політико-правовому рівні. Це надзвичайно важливо для нас. І на це вже можна посилатись», – зазначив народний депутат.

Наразі, за словами Мережка, український парламент працює над тим, аби переконати якомога більше держав долучитися до створення такого спецтрибуналу.

Народний депутат Сергій Власенко впевнений, що Україна повинна не просити, а вимагати створення міжнародних механізмів, які б дозволили притягнути росію до відповідальності. Він наголосив, що вторгнення рф – це війна не тільки проти України, а проти всього цивілізованого світу та міжнародних правових норм.