Окружний адміністративний суд Києва частково задовольнив заяву народного депутата від "Радикальної партії Олега Ляшка" Ігора Мосійчука та заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров’я України.

Лідер радикалів Олег Ляшко повідомив на своїй сторінці у Facebook про відповідне рішення Окружного адміністративного суду.

Адмінсуд за нашим позовом заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ. – написав він

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що про ухвалу суду дізналися із ЗМІ і вже проводять консультації з юристами.

Рішення ухвалив суддя Окружного Адміністративного суду міста Києва – Сергій Каракашьян.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Відомий суддя Каракашьян ще й тим, що наприкінці листопада він визнав незаконним призначення директора НАБУ Артема Ситника.

24 канал звернувся за коментарем до адвоката Ростислава Кравця щодо ухвали суду.Є ухвала щодо забезпечення позову стосовно того, що певні функції, які властиві Міністру охорони здоров'я, заборонено виконувати пані Супрун. Суд прийняв ухвалу про забезпечення позову, але спор по суті ще не розглядався. Ухвала може бути пред'явлена до виконання до відповідної виконавчої служби до 5 лютого 2022 року. Тому що саме виконання рішень покладається на виконавчу службу, а коли йдеться про такі спори, то на державну,– зазначив адвокат.

Сам спор ще буде розгядатися по суті. Супрун також має право оскаржити рішення в апеляційному суді протягом 15 днів, що найвірогідніше і зробить.

Посольства США і Великобританії в Україні відреагували на заборону Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.

"Ми разом із громадянами України та колегами з інших дипломатичних представництв уважно стежимо за цією ситуацією", – заявили в посольстві США. 

Стурбованість через судове рішення, яке заборонило Супрун виконувати функції в.о. міністра, висловила у своєму Twitter посол великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

"Очікую подробиць цього рішення, але стривожена його потенційним впливом на життєво важливі реформи охорони здоров'я в Україні", – написала дипломат.