В.о. голови МОЗ Уляна Супрун жорстко розкритикувала висловлювання глави комітету ВР Ольги Богомолець про вакцинах.

Про це Супрун написала в Фейсбуці.

Вона зазначила: "Недопустимо, коли народний депутат – людина, яку обрали українці відстоювати свої інтереси – поширює антинаукову дурницю. Ще гірше, коли вона стосується здоров'я людей і може підірвати довіру до єдиного надійного захисту від багатьох інфекційних хвороб – вакцинації.

Голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець озвучила в ефірі "NewsOne" (каналу, по якому Верховна Рада прийняла постанову з пропозицією внести на розгляд РНБО застосування санкцій за антиукраїнський зміст) відверту брехню про вакцини. На сайті Міністерства охорони здоров'я України підготували # антіфейк, де спростували маніпулятивні цитати і пояснили реальний стан справ

Наприклад, Ольга Богомолець чомусь вважає, що вакцини мають відповідати "імунним потребам нації". Нібито краще користуватися вакцинами, які виробляються вітчизняною промисловістю, а не закуповувати їх за кордоном.

Але, як не буває ніяких "імунних потреб нації", так хвороби не знають національних або територіальних кордонів. Тому жителі будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Сумно, що голова комітету ВРУ з питань охорони здоров'я не знає цих фактів або відверто маніпулює інформацією, щоб дискредитувати роботу Міністерства та кампанію з вакцинації.

А також за допомогою фейків намагається захистити осіб, які саботували роботу і ставили під загрозу здоров'я громадян.

Зокрема відсторонену голову Держлікслужби Наталю Гудзь та її першого заступника Владислава Цілину. Вони неодноразово і без всяких підстав забороняли використовувати в Україні безпечні вакцини, зокрема проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку. На час заборони українці не могли отримати життєво важливі щеплення. Ось, що насправді може загрожувати національній безпеці країни ".