Голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Олег Петренко – серед найімовірніших претендентів на посаду міністра охорони здоров’я, повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело.

У НСЗУ наразі цю інформацію не коментують.

Петренко в 1998 році закінчив Вінницький національний медуніверситет ім. Пирогова, має ступінь магістра менеджменту організацій охорони здоров’я Школи охорони здоров’я Києво-Могилянської академії та Маастрихтського університету (2006 рік). У 2006 році він закінчив Українську школу політичних студій.

Петренко з 2007 року обіймав керівні посади в низці приватних клінік, зокрема, з 2008-го по 2015 рік був першим заступником генерального директора клініки “Оберіг”, з 2015-го по лютий 2018 рік – заступником гендиректора зі стратегічного розвитку клініки “Ісіда”. Як експерт у 2017 році брав участь у засіданнях комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

У лютому 2018 року Петренко переміг у конкурсі на посаду глави НСЗУ, в якому брали участь 13 кандидатів.

Кабінет Міністрів призначив Петренка керівником НСЗУ 28 березня 2018 року. На момент призначення він був єдиним співробітником НСЗУ і фактично побудував службу з нуля.

За півтора року роботи НСЗУ впровадила нову систему фінансування первинної ланки медичної допомоги, завдяки якому всі комунальні медичні заклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти й педіатри, перейшли на новий принцип оплати за контрактом з НСЗУ. Вперше доступ до державних коштів отримали приватні медичні заклади та ФОПи.

Крім того, з 1 квітня 2019 року НСЗУ адмініструє урядову програму реімбурсації “Доступні ліки”. Лікарські засоби в рамках програми реалізуються за електронними рецептами. На сьогодні в програмі – 254 лікарські засоби, з них 78 – повністю безкоштовні, 176 – із невеликою доплатою.

У професійній спільноті Петренко відомий як ефективний технократичний менеджер у сфері охорони здоров’я.

Крім того, за даними журналістів, посаду міністерки фінансів України може зберегти Оксана Маркарова.

До квітня 2016 року вона обіймала посаду заступника Міністра – керівника апарату Міністерства фінансів України, відповідала за реформування системи управління державними фінансами і була співавторкою успішної програми макроекономічної стабілізації в Україні.