Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про зміни, які відбудуться в медицині в 2019 році.
Про це міністр говорила на своїй прес-конференції в Дніпропетровську, повідомляє Інформатор.
Про програму доступних ліків
Уляна Супрун зазначила, що всі аптеки, які беруть участь в держаній програмі "Доступні ліки" перестануть отримувати фінансування з держбюджету. Їх фінансуватиме Національна служба здоров'я. Міністр заявила, що гроші на цю програму в Національній службі здоров'я вже є, і вони виділені до кінця поточного року
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
"Для цього пацієнт повинен отримати у свого сімейного лікаря електронний рецепт на необхідні йому медикаменти, далі цей рецепт по Інтернету передається в усі аптеки країни, що працюють за програмою "Доступні ліки", відразу, і пацієнт в будь-який такий аптеці по пред'явленню свого паспорта зможе отримати ці ліки безкоштовно або з мінімальною доплатою", – сказала Уляна Супрун.
Про програму "Доступна діагностика"
З першого липня також розпочнеться нова урядова програма "Доступна діагностика". За словами в. о. міністра охорони здоров'я, Національній службі здоров'я на програму до кінця цього року виділено 2 мільярди гривень. За умовами цієї програми, ряд діагностичніх процедур будуть оплачуватися державою, а не пацієнтом.
"Єдина умова: лікувальний заклад має підписати договір на фінансування з Національною службою здоров'я України. Зараз процес підписання таких договорів активно йде", – пояснила Уляна Супрун.
Про те, що гроші підуть за пацієнтом
З 1 січня 2020 припиняється фінансування поліклінік і стаціонарів з державного бюджету. Його фінансування також буде лежати на Національній службі здоров'я, як і решта медичних послуг.
"Якщо пацієнту потрібно консультація лікаря вузької спеціалізації або лікування в умовах стаціонару, у напрямку сімейного лікаря йому таку консультацію або лікування буде забезпечено безкоштовно за рахунок Національної служби здоров'я. Але з 1 січня 2020 року, повторюся, все фінансування медицини в країні буде йти тільки через Національну службу здоров'я", – підкреслила Уляна Супрун.
Про телемедицину в селах
На реалізацію такої програми уряду передбачено 5 мільярдів гривень. Її суть полягає в тому, що, коли сільському жителю знадобиться термінова консультація з медиком вузької спеціалізації, сільський сімейний лікар зв'яжеться з потрібним фахівцем по інтернету, передасть йому необхідну інформацію про стан свого пацієнта і отримає його консультацію. Якщо буде потрібна більш серйозна допомога, тоді пацієнта повезуть в лікувальний заклад у місті.
"В даний час йде комплектація сільських амбулаторій необхідним обладнанням і навчанням сільських медиків роботі на ньому", – сказала Уляна Супрун.
Про вакцини від кору
Нині в Україні є близько 800 тисяч вакцин від кору виробництва США та Бельгії. Це – 125% від резервної потреби. За словами Супрун, в країні лише спалах цього захворювання, а не епідемія.
"Хоча не варто забувати про те, що з 60 тисяч хворих на кір людей в 2018 році в країні померло 23 людини. Всі вони не були вакциновані. З 920 тисяч чоловік, вакцинованих проти кору в минулому році, не помер ніхто, а хворі перенесли кір в легкій формі", – повідомила Уляна Супрун.