Глава МОЗ Максим Степанов розповів, що медреформа в її нинішньому вигляді означає звільнення близько 50 000 медпрацівників та закриття 332 лікарень. І якщо нічого не змінити, то медичну систему чекає крах.

Про це Максим Степанов заявив в ході онлайн-брифінгу в понеділок, 5 травня, відео оприлюднено в Youtube.

“Якщо нічого не змінити, то масове звільнення призведе до катастрофічного зростання смертності, стрімкому поширенню таких хвороб, як той же туберкульоз. Доступ мільйонів українців до нормального медзабезпечення буде утруднений”, – сказав Степанов.

Тому за дорученням президента України Володимира Зеленського МОЗ модифікує нинішню реформу, від чого виграють як медики, так і пацієнти.

Серед основних змін:

Всі заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану і високоспеціалізовану медичну допомогу, отримають фінансовий ресурс з державного бюджету не менше ніж в 2019 році.

З 1 червня по Державній програмі медичних гарантій будуть додатково фінансуватися нові пакети (первинна медична допомога; екстрена медична допомога, гострий інфаркт міокарда, гострий мозковий інсульт в стаціонарних умовах, а також 4 пакети для лікування Covid-19).

З 1 липня буде підвищено заробітну плату медикам (на це буде потрібно додатково 11 млрд грн).

З 11 травня почнеться детальна експертиза всієї медичної інфраструктури, щоб визначити здатність і ефективність госпітальної мережі.

З 11 травня МОЗ починає розробку та затвердження нових державних стандартів надання медичної допомоги із залученням вчених та провідних фахівців галузі.

З 2021 працюватимуть нові медичні тарифи, які будуть ґрунтуватися на ринкових заробітних платах для працівників галузі та якісних стандартах надання медичних послуг.